امشب را بی‌خیالِ تلگرام و اینستاگرام شوید!

امشب را بی‌خیالِ تلگرام و اینستاگرام شوید!

نمایون – نمایی متفاوت از امشب را بی‌خیالِ تلگرام و اینستاگرام شوید!

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازه
[ad_1]


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، تلفن همراه و سرک کشیدن در سایت‌ها و کانال‌ها فضای مجازی تا حدود زیادی فرصت مکالمه مستقیم را از خانواده‌ها گرفته و باعث شده آنقدر سرمان به چک کردن تلگرام و واتساپ و اینستاگرام گرم باشد که یادمان برود با عزیزانمان و آن‌هایی که نزدیکمان هستند هم کمی حرف بزنیم و از لحظه‌های زندگی خود لذت ببریم.
شب یلدا که از آیین‌های کهن ایرانیان و فرصتی برای دور هم بودن است را نباید با سرگرم شدن در فضای مجازی خراب کنیم و بهتر است این شب را با در کنار هم بودن سپری کنیم.
مهناز فتاحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه شب یلدا را فرصت خوبی برای نزدیک‌تر شدن افراد به هم عنوان کرد و از آنان خواست امشب از تلفن‌های همراه خود کمتر استفاده کنند.
فتاحی با توصیه خانواده‌ها به قصه گویی در شب یلدا، به بیان برخی کارکرد‌های قصه‌گویی پرداخت و گفت: شنیدن قصه زندگی بزرگتر‌ها باعث می‌شود تا کوچکتر‌ها در زمان‌های بحرانی زندگی خود که نیاز به تصمیم‌گیری دارند، بتوانند از تجربه مشابه بزرگتر‌های خود استفاده کنند و کمتر خطا کنند.
وی تاکید کرد: فرصت زندگی آدم‌ها محدود است و آن‌ها نمی‌توانند خودشان همه چیز را تجربه کنند، لذا باید از زندگی دیگران درس بگیرند تا خطا‌های زندگی دیگران را دوباره تکرار نکنند.
فتاحی گفت: قصه‌گویی کارکرد‌های خیلی زیادی دارد و آدم‌ها را با خوبی‌ها و بدی‌ها، هنجار‌ها و ناهنجارها، درست‌ها و غلط‌ها و… آشنا می‌کند.
جهانگیر مرادی کارشناس مشاوره هم به خانواده‌ها توصیه کرد: شب یلدا تلفن‌های همراه خود را کنار گذاشته و با فرزندان خود حرف بزنند و آن‌ها را با رسم و رسوم شب یلدا آشنا کنند.
مرادی، شب یلدا را فرصت خیلی خوبی برای آشنا کردن کودکان و نوجوانان با راه و رسم زندگی کردن عنوان کرد و افزود: خانواده‌ها با قصه گویی و خاطره گویی باید این شب را نزد فرزندان خود خاطره انگیز کنند.
این کارشناس ارشد علوم تربیتی با بیان اینکه شب یلدا از گذشته آداب و رسوم خاصی در بین ایرانیان داشته، گفت: خانواده‌ها باید فرزندان خود را با این آداب و رسوم آشنا کنند تا آن‌ها هم در آینده از این شب و آداب و رسوم آن برای فرزندان خود بگویند و این شب را گرامی بدارند.
این مشاور مدرسه با اشاره به رویکرد آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین به آموزش راه و رسم زندگی کردن به دانش آموزان به عنوان آینده سازان فردای جامعه، گفت: خانواده‌ها باید با تدارک برگزاری مراسم جشن و شادی در شب‌های اینچنینی به فرزندان خود درس زندگی کردن بدهند.
وی اضافه کرد: دانش‌آموزان امروز پدر‌ها و مادر‌های فردای جامعه هستند و لذا باید با راه و روش زندگی کردن آشنا باشند و بدانند که زندگی کردن فقط درس خواندن صرف نیست.
مرادی گفت: گذشتگان ما همه تلاششان را برای انتقال این نوع فرهنگ‌ها به ما داشته اند و ما هم نباید اجازه بدهیم آداب و رسومی مثل شب یلدا به فراموشی سپرده شوند.
منبع: ایسنا
انتهای پیام/
 

[ad_2]
بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

اخبار
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهار =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون