دانشگاه آزاد اسلامی ۳۸ درصد آموزش عالی کشور را پوشش می‌دهد

دانشگاه آزاد اسلامی ۳۸ درصد آموزش عالی کشور را پوشش می‌دهد

نمایون – نمایی متفاوت از دانشگاه آزاد اسلامی ۳۸ درصد آموزش عالی کشور را پوشش می‌دهد

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازه
[ad_1]به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی امروز سه شنبه ۱۲ آذر ۹۸ در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامی ۳۸ درصد آموزش عالی کشور را پوشش می دهد.
او افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو با ۲۴ هزار هیئت علمی تمام وقت در ۲۰ میلیون مترمربع فضای آموزشی، به عنوان یک دانشگاه عظیم اجتماعی، فرهنگی و علمی در بخش آموزش عالی در ایران است.
او از ایجاد فراصندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر خبر داد و اضافه کرد: این فراصندوق برای اولین بار در کشور به منظور حمایت از ایده‌های علمی مخترعان، پژوهشگران، دانشجویان و دانشگاهیان تشکیل شده است.
حیدری ادامه داد: این صندوق ریسک حمایت از طرح‌ها و ایده‌ها و اختراعات علمی دانشجویان و دانشگاهیان را برعهده دارد.
او افزود: این صندوق با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، دانشگاه آزاد اسلامی، بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی، همراه اول، مخابرات و کمیته امداد در بورس تشکیل شده است.
حیدری اضافه کرد: فراصندوق با هدف شتابدهی سرمایه‌گذاری خطر پذیر کسب و کار‌های نو راه اندازی شد و یک حرکت مطلوب در حوزه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و مخترعان است و اگر در این فراصندوق، مخترعان و پژوهشگران سود کردند، سود برای آن‌ها باشد و اگر در راه ثبت و اجرایی شدن اختراع خود ضرر کردند، فراصندوق این ضرر را بپذیرید.
معاون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هدف این دانشگاه رفتن به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم و مهارت آفرین است و دانشگاه نسل سوم و چهارم در خدمت تولید علم به ثروت است و دانشگاه آزاد اسلامی از ایده جوانان برای تولید به محصول حمایت می‌کند.
حیدری اظهارداشت: وظیفه دانشگاهیان در تحقق بیانیه گام دوم ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بسیار سنگین است و در این زمینه تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است.
او خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه تراز انقلاب باید دارای ویژگی‌های انقلابی بودن و اسلامی بودن باشد و در دانشگاه تراز انقلاب اسلامی، باید پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی ناظر بر رفع نیاز‌های کشور باشد.
در این آیین از خدمات مظاهر نیکخواه به عنوان رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری تقدیر و ابراهیم رحیمی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.
دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری بیش از ۱۰ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف دارد.
انتهای پیام/خ
آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری

[ad_2]
بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

اخبار
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون