کالدرون به شناخت لازم و کافی از تیمش نرسیده است

کالدرون به شناخت لازم و کافی از تیمش نرسیده است

نمایون – نمایی متفاوت از کالدرون به شناخت لازم و کافی از تیمش نرسیده است

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازهچرا پرسپولیس کالدرون در فصل جاری رقابت های لیگ برتر نتوانسته که عملکرد خوبی از خود نشان دهد این درحالی است که هیچ بازیکن تاثیر گذاری از این تیم جدا نشده است؟
خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ بهترین روزهای تاریخ خود را تجربه کرد اما پس از او کالدرون سرمربی پرسپولیس شد.سرخ پوشان سه فصل پیاپی توانستند که قهرمانی در لیگ برتر را به دست آوردند و برای نخستین بار هم در تاریخ خود به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند. پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد و چند بازیکن کلیدی این تیم هم تصمیم به جدایی گرفتند اما برانکو در هر شرایطی تیم را آماده و مدعی نگه داشت.پرسپولیس در دوران برانکو نه تنها در فوتبال ایران بلکه در فوتبال آسیا هم حرف های زیادی برای گفتن داشت و دو فصل پیاپی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم راه پیدا کرد. تیم برانکو هم زیبا بازی می کرد و هم امتیازات لازم را به دست آورد و به ندرت تن به شکست می داد.برانکو در نهایت از پرسپولیس جدا شد و جای خود را به کالدرون آرژانتینی داشت. بهترین کاری که هیئت مدیره این باشگاه داشت این بود که توانست همه بازیکنان کلیدی و تاثیر گذار را حفظ کند و تنها بودیمیر جدا شد که او هم اصلا با پرسپولیس قرارداد نداشت و هیچ تمایلی به حفظ او جود نداشت.با وجود آنکه پرسپولیس همان بازیکنان دوران برانکو را دارد اما اصلا شادابی و اقتدار دوران مرد کروات را ندارد و بعد از گذشت ۱۱ هفته ۴ بار تن به شکست داده است. تیمی که سه فصل پیاپی در لیگ برتر عنوان قهرمانی را به دست آورد اصلا قابل توجیه نیست که آن هم در ورزشگاه آزادی برابر نفت مسجد سلیمان تن به شکست دهد.شکست های زیاد، ناتوانی در خلق موقعیت، بدون برنامه بودن و نداشتن تاکتیک خاص، استفاده از ترکیب های عجیب و نبود شادابی به خوبی نشان می دهد که این پرسپولیس مشکلات زیادی دارد.در کنار این همه مشکلی که پرسپولیس در فصل جاری دارد یک مشکل جدی دیگر را باید به این تیم اضافه کرد و آن شناخت جزئی است که کالدرون از تیمش دارد. سرمربی پرسپولیس هنوز به شناخت کافی و لازم از تیمش نرسیده است و همین باعث شده تا او از ترکیب های عجیبی هم استفاده کند.ذوالفقار نسب پیشکسوت فوتبال ایران به خوبی به این موضوع اشاره می کند. او گفت: کار تیمی و تاکتیکی در پرسپولیس کمتر دیده می‌شود. شادابی در تیم جریان ندارد و به اصطلاح، پرسپولیس بی‌روح بازی می‌کند. انسجامی در تیم دیده نمی‌شود و اصلی‌ترین دلیل آن شناخت کم مربی از کیفیت فنی و روحی بازیکنان است. مثلا چرا بازیکنی مثل احمدزاده که برای جبران به پرسپولیس برگشته، یک بازی در میان باید اخراج شود؟ این نشان می‌دهد که کالدرون نتوانسته بازیکنش را کنترل کند.پرسپولیس اگر با کالدرون می خواهد نتیجه بگیرد باید سرمربی آرژانتینی به شناخت لازم و کافی از تیمش برسد در غیر این صورت حتی اگر بهترین بازیکنان را هم در اختیار داشته باشد نمی تواند نتایج لازم را به دست آورد.پرسپولیس با سپاهان صدرنشین ۴ امتیاز اختلاف دارد و اگر می خواهد که عنوان قهرمانی را در نیم فصل به دست آورد دیگر فرصت لغزش ندارد.


بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

سرگرمی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 2 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون