استفاده از نیروی بسیج در عرصه جنگ نرم مانع از اجرای نقشه‌های دشمن می‌شود

استفاده از نیروی بسیج در عرصه جنگ نرم مانع از اجرای نقشه‌های دشمن می‌شود

نمایون – نمایی متفاوت از استفاده از نیروی بسیج در عرصه جنگ نرم مانع از اجرای نقشه‌های دشمن می‌شود

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازه
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اینکه خدای متعال به همه ما دستور داده که عادلانه رفتار کنیم اظهار داشت: عادلانه رفتار کردن کار سختی است درست است که امکان دارد یک نفر خطا کرده باشد، باید جریمه تعیین و مجازات شود، اما توجه داشته باشید که با یک نفر چه می‌کنید؟
او با بیان اینکه نکته دیگر توجه به حال دیگران است، افزود: امروز قشر زیادی از مردم در فشار قرار دارند نه فقط فقرا، طبقات متوسط هم دارد بهشان فشار می‌آید. باید همه به فکر هم باشیم به هم رحم کنیم تا خدا به ما رحم کند تا از این سختی رد شویم.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه باید همه نهاد‌های حمایتی و متمکنین در این عرصه وارد شوند، افزود: علما و روحانیون نیز در مساجد تلاش بکنند تا این فضای محبت و رافت شکل بگیرد.
دژکام در ادامه خطبه‌ها با اشاره به نقش قدرت در سیاست بین‌الملل بیان کرد: در دنیای امروز تا قدرت نداشته باشید کسی حرفت را گوش نمی‌دهد هر وقت می‌خواهید حرفتان را بخرند باید ببینید چقدر قدرت دارید؟ اگر امروز ایران اسلامی حرفی می‌زند با اتکا به همین قدرت است.
نماینده، ولی فقیه در استان فارس عنوان کرد: نخستین نیرویی که ما به آن متکی هستیم، قدرت خداست ما به عنوان مومن و مسلمان و متدین متکی به قدرت خدا هستیم اگر موشک هم داریم از لطف خداست؛ اگر توکل به خدای متعال را از دست دهیم ابزار جنگی هم داشته باشیم ممکن است به نتیجه نرسد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه هر وقت همه در‌ها بسته می‌شود دست خدا باز است و در طول سالیان انقلاب در همه عرصه‌ها قدرت خدا را دیدیم تصریح کرد:، اما خدا خودش گفته چیز‌هایی را آماده کنید طبق دستور الهی موشک ساختیم اگر موشک را از دست دهیم در این دنیا که دنیای وحوش است شکست می‌خوریم امروز در روابط بین‌الملل انسان نمی‌بینیم.
او با بیان اینکه یکی از مبادی قدرت در جنگ نرم این است که با ابزار اطلاعاتی و تبلیغی هم کار کنیم، گفت: ما هنوز به آن نقطه نرسیدیم که عرض اندام کنیم، اما در موشکی این گونه هستیم در جنگ نرم باید بیشتر تلاش کنیم.
دژکام با بیان اینکه باید از نیروی ارزشمند بسیج استفاده کنیم برای اینکه در عرصه جنگ نرم هم میدان‌داری کنیم، افزود: از بسیج دانشجویی و اساتید می‌خواهیم که ورودشان را در عرصه‌های فناور‌ی و تکنولوژی فضای مجازی و اینترنت گسترش دهند.
او با بیان اینکه اگر شبکه ملی اطلاعات داشته باشیم دشمن نمی‌تواند ما را محدود کند، بیان کرد: شبکه ملی در روسیه و چین موفق بوده؛ بستر‌هایی هم در ایران به وجود آمده از نظر فناوری نیاز داریم که جوانان وارد شوند و باید عزمی هم از سوی مدیران وجود داشته باشد.
نماینده، ولی فقیه در استان فارس گفت: در صورت داشتن شبکه ملی اگر درون کشور مشکل امنیتی پیش آید به راحتی تبادل اطلاعات رخ دهد و مشکلی برای افراد پیش نمی‌آید و نباید وابسته به بیرون کشور نباشیم.
او در ادامه خطبه‌ها با اشاره به نقش مهم رونق تولید در کشور گفت: باید از جوانان به ویژه جوانان بسیجی برای پیشبرد اقتصاد و رونق تولید استفاده کنیم در غیر این صورت وضعیت به همین شکل باقی خواهد ماند.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه دور زدن تحریم یک تاکتیک است، اما راهبرد اصلی این است که رونق تولید داشته باشیم، افزود: عزم برای رونق تولید در عده‌ای از مدیران نیست؛ اقتصاد را شرطی نکنند باید تلاش‌ها برای اقتصاد مقاومتی افزایش دهیم تا مردم هم بدون مشکل زندگی کنند.
دژکام با بیان اینکه همان طور که در عرصه نظامی قدرتمند شدیم در عرصه اقتصادی هم قدرتمند می‌شویم بیان کرد: توقع از همه کسانی که فعال هستند این است که تلاش را در عرصه رونق تولید متمرکز کنند تا از این جهت هم بتوانیم به دنیا نشان دهیم که ایرانی مسلمان در هر عرصه‌ای وارد شود پیروز و موفق است.
منبع: تسنیمانتهای پیام/


بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

اخبار
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون