تکلیف بسته‌ های اینترنت خریداری شده چه می‌شود؟

تکلیف بسته‌ های اینترنت خریداری شده چه می‌شود؟

نمایون – نمایی متفاوت از تکلیف بسته‌ های اینترنت خریداری شده چه می‌شود؟

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازه


تکلیف بسته‌ های اینترنت خریداری شده چه می‌شود؟
بـه دنبال اختلال سراسری در اینترنت، تعداد زیادی از مشترکین درخصوص بسته‌های‌ اینترنتی تلفن همراه متضرر شده‌اند کـه باید تکلیف آن ها مشخص شود.
 

بـه گزارش تالاب چند روزی اسـت کـه بـه دنبال اعتراضات مردمی نسبت بـه افزایش نرخ سوخت در کشور، عده‌ای آشوبگر از فرصت پیش آمده سوءاستفاده کرده و بـه خیابان‌ها ریختند و با جا زدن خود در بین معترضین، اقدام بـه آتش زدن اموال عمومی بـه‌ویژه بانک‌ها و پمپ بنزین‌ها کردند.
 
تجربه نشان داده اسـت کـه تعداد زیادی از این آشوب‌ها ساماندهی شده و مرجع ان شبکه‌های‌ اجتماعی و ماهواره‌ای اسـت. تعداد زیادی از هماهنگی‌ها در پیام‌رسان‌های‌ خارجی بـه‌ویژه تلگرام انجام میشود، از این رو طبق سیاست‌های‌ اتخاذی از سوی مسئولین و دستگاه‌های‌ ذیربط، چند روزی اسـت کـه اینترنت بین‌ المللی با محدودیت مواجه شده اسـت.
 
ناگفته نماند کـه حفظ امنیت در درجه اول اهمیت اسـت اما قطعی اینترنت مشکلاتی را برای مردم عادی و بـه‌ویژه ‌ان دسته از کسانی کـه عمده کارشان با اینترنت اسـت، ایجاد کرده اسـت.
 
اما دراین میان انچه بیش از همه ی رخ نشان داده، وضعیت بسته‌های‌ اینترنت تلفن همراه اسـت کـه دراین چند روز، مدت زمان استفاده  ان‌ها بـه اتمام رسیده اسـت بدون آنکه مشترکین بتوانند از ان بسته بـه طور کامل استفاده کنند.
 
این امر در حال حاضر تبدیل بـه دغدغه‌ای برای کاربران شده و این سوال را برای انها ایجاد کرده اسـت کـه تکلیف بسته‌های‌ خریداری شده در ایام قطعی سراسری اینترنت بین‌الملل و بسته‌های‌ پیش از ان چه میشود؟ آیا اپراتورهای  تلفن همراه دراین خصوص تمهیداتی اندیشیده‌اند یا خیر؟

بـه گزارش تالاب این مساله را از کارشناسان و اپراتورهای مربوطه پیگیری کرده اسـت. ان دسته از مشترکینی کـه بدون اطلاع از قطعی اینترنت، بسته جدیدی را خریداری کرد‌ه‌اند، یا بسته‌های‌ فعالشان بـه دلیل اختلال فعلی اینترنت پایان یافته اسـت و یا مسائلی از این دستره بـه‌رو بوده‌اند، بر اساس پیگیری‌های‌ صورت گرفته از اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، باید منتظر پایان اختلال و بازگشت بـه شرایط عادی باشند.
 
اپراتور ایرانسل مطابق با قوانین سابقش، بسته‌های‌ خریداری شده را برای کاربران ذخیره میکند و از آنجا کـه الویت با بسته‌ای اسـت کـه تاریخ اعتبار ان قبل‌تر اسـت، ابتدا بسته کوتاه مدت مصرف شده و سپس  بسته دوم فعال میشود حتی اگر بسته قبلی زودتر خریداری شده باشد. 
 
در مورد بسته‌های‌ چند روزه هم کـه با قطعی فعلی مواجه شده‌اند و مشترکین نتوانستند بـه طور کامل از آن ها استفاده کنند ودر این چند روز مدت زمان اعتبارشان بـه اتمام رسیده ؛ قرار اسـت کـه پس از پایان اختلال، مورد بررسی قرار گیرد.
 
طبق گفته‌ها باید برآورد نهایی انجام شود و آمار بـه دست آمده از کل مشترکینی کـه  دراین مدت دچار این مسئله شده‌اند، می تواند تاثیر مستقیمی در تصمیمات اتخاذی داشته باشد.
 
این اصل شامل مشترکین همراه اول هم میشود؛ اگر تعداد مشترکینی کـه بـه این شیوه متضرر شده‌اند، قابل توجه باشد، می توان امیدوار بود کـه این مشکل حل شود و بسته‌های‌ اینترنتی بار دیگر برای مشترکین لحاظ شود. ناگفته نماند کـه تقاضای وزیر ارتباطات تاثیر زیادی بر تسریع این روند دارد.

راه حل‌های‌ موجود برای رفع این مشکل بـه افزایش حجم اینترنت کاربران یا افزایش تعداد روز‌های‌ قطعی اینترنت بین‌الملل بـه تاریخ اتمام بسته‌های‌ اینترنت کاربران ختم میشود. البته هنوز هیچ تصمیمی دراین مورد گرفته نشده اما شاید اضافه کردن تعداد روز‌‌های‌ اختلالات اینترنت بـه مدت زمان انقضای بسته اینترنت کاربران، بهترین و منطقی‌ترین راه باشد.
 
اما تصمیم‌گیری دراین مورد برای کسانی کـه در همین مدت چند روزه قطعی اینترنت بین‌الملل، زمان بسته اینترنتشان تمام شده کمی دشوار اسـت، دراین حال شاید با تصمیمات وزارت ارتباطات و اپراتور‌ها، یک بسته چند روزه کوتاه مدت بـه این دست از کاربران اهدا شود، شاید هم یک مقدار حجم بیشتر مانند یک گیگابایت، بـه بسته بعدی ان‌ها اضافه شود تا جبران این چند روز عدم دسترسی بـه اینترنت بین‌الملل باشد.
 
در هر صورت تصمیم‌گیری در مورد این اتفاق با رعایت عدالت کامل و حقوق مصرف‌کنندگان و اپراتورها کمی دشوار اسـت، اما نظر شـما چیست؟ بـه نظر شـما بهترین و عادلانه‌ترین راه برای جبران اختلالات چند روزه اینترنت کدام اسـت؟
 
 جواب شرکت رایتل :
“در حال بررسی موضوع هستیم. پس از پایان اختلال با هماهنگی وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم‌گیری خواهد شد.”
 
سایت تالاب


بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

سرگرمی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون