نکات مهم هنگام خرید تخت ماساژ و بیمارستانی چیست؟

نکات مهم هنگام خرید تخت ماساژ و بیمارستانی چیست؟

نمایون – نمایی متفاوت از نکات مهم هنگام خرید تخت ماساژ و بیمارستانی چیست؟

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازههمه افراد برای سلامتی به سراغ بهترین راهکارها می روند و کارهایی را دوست دارند انجام دهند که عوارضی برای بدنشان نداشته باشد یکی از این کارها ماساژ می باشد. ماساژ در واقع یکی از راه های سلامتی عبور از بیماریها بدون هیچ عوارضی( ناشی از داروهای شیمیایی) می باشد.یکی ابزارهایی که در ماساژ به آن نیاز داریم تخت ماساژ می باشد. تخت ماساژ یکی از مهمترین ابزارهای ماساژ می باشد انتخاب یک تخت ماساژ بسیار کار مهمی می باشد چرا که هم برای ماساژ گیرنده مهم است و هم برای ماساژ دهنده. برای همین تختی باید استفاده شود که هم ماساژ گیرنده هم ماساژ دهنده با آن احساس راحتی داشته باشند.البته این نکته در دیگر تخت ها مثل تخت بیمارستانی خیلی مهمتر است .
اگر به دنبال تختی هستید که قابل حمل و نقل باشد باید به موارد زیر توجه کرد:
۱- تختی را انتخاب کنید که از پایه های محکم ساخته شده باشد اگر پایه های تخت مستحکم نباشد و یا دچار لقی باشد هم ماساژ گیرنده و هم ماساژ دهنده نمی توانند درست تمرکز کنند. پایه هایی که سر و صدا ایجاد کنند تمرکز ماساژ دهنده را نیز بر هم می زنند.
۲-قابل تنظیم بودن پایه ها و یا ارتفاع تخت یکی از مواردی است که مهم می باشد.وقتی ارتفاع قابل تنظیم باشد ماساژ دهنده می واند تخت را با قد‌خود تنظیم کند.
البته در کار ماساژ خود ماساژ دهنده باید ابتدا احساس راحتی داشته باشد تابتواند ماساژ بهتری بدهد.
۳ داشتن جای سر‌وصورت، در تخت های قدیمی تر‌جای سر و صورت وجود نداشت و این تخت ها مشکل در ماساژ گیرنده ایجاد می کرد تخت های امروزی این مشکل را برطرف کرده و جای سر و صورت را گنجانده اند و این باعث شده است تا ماساژ گیرنده احساس بهتری داشته باشد. هم سر در وضعیت بهتری قرار می‌گیرد و هم وضعیت تنفس آن به مشکل بر نمی‌خورد.
۴- روکش تخت ماساژ روکش های تخت ماساژ غالباً از چرم‌ و ‌یا فوم ساخت می شود استفاده از چرم باعث می شود که این روکش ها قابل است شست و شو باشند و با هر بار کثیف شدن قابلیت شستشو دارند و از نظر بهداشتی بهتر می باشد چون ماساژ گیرنده احساس بهتری نسبت به بهداشت تخت ها دارد البته باید توجه کرد که هنگام خرید این تخت ها روکش آنها از چرم یا فوم با کیفیتی ساخته شد است.
۵-وزن تخت‌ماساژ در تخت هایی که قابلیت حمل و نقل دارند وزن بسیار مهم می باشد این تخت ها باید دارای وزنی کم باشد که ماساژ دهنده بتواند به راحتی به همراه خود ببرد و به بدن خود آسیب وارد نکند. چراکه وزن زیاد تخت باعث آسیب رساندن به ستون فقرات ماساژ دهنده ویا کسی که تخت را حمل می کندوارد می کند.
۶-داشتن دستگیره های مناسب نیز برای حمل و نقل این نوع تخت ها مهم می باشد سعی کنید تخت هایی را بخرید که دستگیره های مقاوم و راحتی داشته باشند
۷- داشتن کاور کیف، داشتن کیف و کاور نیز برای حمل و نقل مهم می باشد و به راحتی حمل و نقل تخت کمک می کند جنس این نوع کیف ها نیز باید مقاوم باشند
چگونه یک تخت ماساژ ثابت انتخاب کنیم

تخت ماساژ ثابت مناسب برای مواقعی است که احتیاج به جابجایی و حمل و نقل می باشد مانند مراکز ماساژ و مراکز سونا و… مراکز ماساژ که از تخت ثابت استفاده می کنند انتخاب درست یک تخت خوب بسیار مهم می باشد در طرح های ما ثابت به بادوام بودن چوب و جنس بدنه بسیار توجه می شود پوشش پارچه ای و چرمی روی تخت نیز بسیار مهم می باشد یکی از نکات مهمی که باید در انتخاب یک تخت خوب توجه کرد به راحتی ماساژ دهنده و ماساژ گیرنده باید توجه تخت ۱۷۵ سانتی متری بسیاری از افراد را با‌قد های مختلف پوشش میدهد وزنی که این تختها باید تحمل کند نیز مهم می باشد چون افراد در وزن های مختلف میباشند و و این تخت است که باید قابلیت این را داشته باشد که بتواند هر وزنی را تحمل کند تختهای ثابت از تخت های متحرک و قابل حمل و نقل بادوام تر و با استحکام بیشتری هستند بالشت هایی که در تخت های ثابت استفاده می شود ضخامت آن ها مهم می باشد ضخامت بین ۵ تا ۱۲ سانتی متر را باید داشته باشد البته نوع ماساژ تعیین می کند که ضخامت بال شتر چقدر باشد مثلاً در ماساژ نرم بهتر است دارای یک بدنه ضخیم تر و نرم تر میشه جنس بدنه که باید ضخیم و با کیفیت باشد تا از دوام بهتری برخوردار شود. عکس های ثابت نیز به نگهدارنده صورت باید توجه شود و تختی را انتخاب کنیم که نگهدارنده صورت را دارا باشند
مکان هایی که می خواهیم از تپخت ماساژ استفاده کنیم تیز مهم است برای مثال:
تختی که برای سونا می خریم به دلیل رطوبت زیاد این محیط باشد از تخت چوبی استفاده کنیم.
تخت های فلزی نیز وجود دارند که مناسب برای مکان های بدون رطوبت مناسب است. سعی کنید از تخت هایی که قیمت مناسب وکیفیت بالایی دارند خریداری و استفاده کنید. در این صورت در دوحالت برنده اید و سودش اول در جیب خودتان می رود. به این دلیل که مشتری جایی هزینه می کند که هم به راحتی خودش توجه شده باشد هم از لحاظ بهداشتی همه موارد را رعایت کرده باشد.از طرفی وقتی شما یک تخت با کیفیت وبا دوام و مستحکم دارید خیال خودتان از هر لحاظی راحت است و با خیال راحت ماساژ را اعمال می کنید.و در نتیجه مشتری از کارتان نیز رضایت کامل را خواهد داشت و دوباره به شما رجوع خواهد کرد . یا مشتریان دیگری را برای شما خواهد آورد و این یعنی سود و برد در کسب وکار خدماتی شما … پس حتما به این نکات توجه کافی را داشته باشید و کیفیت را همیشه در الویت های اول داشته باشید.
تخت ماساژ از چه بخش هایی تشکیل شده است؟
تخت ماساژ به منظور سهولت و راحتی ماسور و با هدف کاهش فشارهای ناشی از انجام تکنیک های ماساژ (بیشتر غربی) مورد استفاده قرار می گیرند.تخت های ماساژ دارای

پایه (قابل تنطیم)
تشک (با ضخامت مناسب)
پشتی قابل تنظیم(مدرج)
سوراخ صورت
کیف تخت (فقط برای تخت های پرتابل)
متعلقات جداگانه برای قسمت سر و دست

می باشند که می تواند در دو حالت دستی یا برقی ساخته شوند.از بین موراد بالا قابلیت تنظیم بودن تخت ماساژ بیشترین اهمیت را دارا می باشد.تخت های ماساژ برقی مناسب برای افرادی است که در جا به جایی بدن خود دارای مشکل هستند و نمی توانند به راحتی پوزیشن های مختلف را روی تخت ماساژ داشته باشند که اکثرا در کلینیک های ماساژ درمانی و فیزیوتراپی کاربرد دارد.در سایت فروشگاه اینترنتی پاوان طب نمونه های بسیاری از تخت های بیمارستانی و تخت برقی مشاهده می شود.
انواع تخت های ماساژ کدامند؟

تخت ماساژ تاشو
تخت ماساژ ثابت (با قابلیت تنظیم ارتفاع و بدون تنظیم ارتفاع)
صندلی ماساژ تاشو(مناسب برای ماساژ صندلی)
تخت های ماساژ تاشو یا پرتابل

به دو دسته پایه فلری و پایه چوبی تقسیم می شوند که همین تخت های پایه فلزی می تواند از جنس آلومینیوم یا آهن باشد.جنس آلومینیومی آن بهتر و گران تر از مدل آهنی آن است.تخت ماساژ پرتابل بیشترین طرفدار و خریدار را بین ماسورهای سبک سوئدی دارد زیرا دارای قیمت مناسب تری می باشد و جا به جایی آن راحت می باشد.تخت ماساژ تاشو به راحتی حمل می شوند و برای ماسورهایی که در منزل خدمات ماساژ انجام می دهند بسیار مفید و کاربردی است. تخت ماساژ تاشو قابل حمل دارای کیفیت های متفاوتی است.برای مثال تخت های ماساژ تاشو قابل حمل دارای اوزان مختلفی هستند و از لحاظ کیفیت تشک و جنس پایه با یکدیگر دارای اختلافات بعضا فاحشی هستند که البته همین نکته در مشخص شدن قیمت تخت ماساژ تاشو قابل حمل خیلی تاثیر گذار است.تخت ماساژ قابل حمل به دلیل اینکه باید از محلی به محل دیگر جا به جا شوند باید نسبتا سبک باشند پس به همین دلیل ابعاد پهنای تخت تاشو با تخت ثابت متفاوت است .تخت ماساژ ثابت (با قابلیت تنظیم ارتفاع و بدون تنظیم ارتفاع)اگر خیلی نیاز به جا به جایی از محلی به محل دیگر ندارید می توانید به جای تخت های ماساژ تاشو از تخت های ماساژ ثابت استفاده کنید که این مدل نیز دارای پایه های فلزی و چوبی است.تخت های ماساژ ثابت دارای استحکام بیشتری هستند و افراد سنگین وزن بدون هیچ نگرانی می توانند روی تخت ماساژ دراز بکشند و تجربه یک جلسه ماساژ ارامشبخش را داشته باشند.صندلی ماساژ تاشو(مناسب برای ماساژ صندلی)این ابزار نیز بسیار جدیدا مورد توجه قرار گرفته است و مانند تخت های پرتابل ماساژ قابل حمل است و در اماکن عمومی مانند مراکز خرید یا باشگاه های ورزشی کاربرد دارد.اگر قصد خرید تخت ماساژ دارید ما به شما پیشنهاد میدهیم تصمیم خود را بر اساس سه متغیر کلیدی زیر انتخاب کنید:
طول تخت

اندازه‌ی تخت ماساژ همیشه شامل طو وعرض تخت می شود که معمولاَ براساس سانتی‌متر یا اینچ بیان میشود. اندازه‌ی یک تخت ایده آل، ابتدا به اولویت شخصی خریدار بستگی دارد
درمانی که ارائه میدهید:
برخی از درمان ها بهتر است با تخت‌های که عرض کمتری دارند، انجام شوند، به ویژه هنگامی که نیاز است فشار قوی به بدن اعمال شود، مانند ماساژ ورزشی.برای مثال در این نوع ماساژ، استفاده از یک تخت با عرض کم، مزیت‌هایی دارد؛ زیرا دسترسی به ناحیه کمری بیشتر است و بنابراین می توان فشار نقطه ای بیشتری را اعمال کرد، که باعث درمان موثرتر می شود.
بدیهی است تخت‌های پرتابل عرض کمی دارند و برای درمان‌های این چنینی بهتر هستند.
قد ماسور
دو عامل وجود دارد که باید در رابطه با قد، مورد توجه قرار میگیرد:

قابلیت حمل تخت
استفاده‌ی راحت از آن

عرض تخت باید به گونه‌ای باشد که تخت به راحتی قابل حمل باشد و همچنین طول آن نیز زیاد نباشد و بهتر است تختی با عرض کمی باشد مانند تخت‌های پرتابل.
اگر شما قصد خرید تخت پرتابل دارید باید طول آن حداکثر ۱۹۵ سانتی‌متر و عرض آن باید ۶۰ الی ۷۵ سانتی متر باشد.
در عین حال، تخت‌های پرتابل خطر آسیب ناشی از انحراف بیش‌ازحد از وسط تخت را کاهش می دهد، و درصورت قد بلند بودن ماساژور،ماساژور کنترل بیشتری روی بیمار دارد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر


بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

سرگرمی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Azizyanner گفت:

    ای کاش همه مثل شما توضیح میدادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون