نامه کمپین معلولان به رئیس سازمان برنامه و بودجه

نامه کمپین معلولان به رئیس سازمان برنامه و بودجه

نمایون – نمایی متفاوت از نامه کمپین معلولان به رئیس سازمان برنامه و بودجه

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازه

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، کمپین معلولان در آستانه تعیین تکلیف بودجه سال ۹۹ نامه‌ای به نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه نوشته و تقاضای تخصیص بودجه به اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت داشته اند.
متن نامه بدین شرح است؛ 
بسمه تعالی
ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه کشور
جناب آقای نوبخت
با تقدیم سلام و احترام
سال‌ها طول کشید تا در اواخر سال ۹۶ مطالبات معلولان با تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوان معلولان سراسر کشور منجر به تصویب لایحه معلولان شد و زمزمه اجرای #قانون_معلولان، نور امیدی بر زندگی معلولان تاباند. در همان بحبوحه قبل از تصویب، نمایندگان محترم مجلس ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای آماده‌سازی زمینه اجرای این قانون در سال ۹۷ اختصاص دادند.
در سال ۹۷ سازمان برنامه و بودجه آن‌قَدَر وقت‌کُشی کرد تا سال به آخر رسید و ریالی از اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی اجرای قانون معلولان را پرداخت نکردید.
در همان سال ۹۷ با مطالبه و پیگیری کمپین معلولان و اعتراضات آنان، سرانجام مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای قانون معلولان در سال ۹۸ اختصاص یافت، اما تا امروز هنوز ریالی از این اعتبار به سازمان بهزیستی پرداخت نگردیده و نامه‌های ارسالی به حضرت‌عالی برای تسریع در این امر حیاتی بی‌پاسخ مانده است.
مردادماه سال جاری نیز با تلاش‌های کمپین معلولان، وزارت بهداشت بسته تعرفه و خدمات توانبخشی را با هدف اجرای ماده ۶ قانون معلولان جهت تخصیص اعتبار به سازمان متبوع حضرت‌عالی ارائه داد، ولی تاکنون پاسخی دریافت ننموده است.
افزایش مستمری ناچیز معلولان نیز بعد از شش ماه در حالی محقق شد که فقط مبلغ پرداختی از محل بودجه سازمان بهزیستی شامل این افزایش شد و مبلغ دریافتی از محل هدفمندی یارانه‌ها اعمال نشده است. در صورتی که تمام اقشار جامعه از کارمندان تا بازنشستگان، افزایش حقوق و مستمری‌ها را دریافت نموده‌اند.
این بی توجهی‌ها در حالی توسط سازمان برنامه و بودجه صورت می‌گیرد که افراد دارای معلولیت با مشکلات عدیده روبه‌رو بوده و در اسف‌بارترین شرایط معیشتی، درمانی، توانبخشی، اشتغال، مسکن و … ناشی از تورم و بیکاری به‌سر می‌برند، اما دولت به وظایف خود نسبت به معلولان عمل نمی‌کند.
در چنین شرایطی چرا می‌بایست حقوق مغفول‌ترین قشر جامعه توسط دولت‌مردان نادیده گرفته شده و مورد تعدی قرار گیرد؟
لذا خواسته‌های معلولان سراسر کشور از سازمان برنامه و بودجه را به اطلاع حضرت‌عالی می‌رسانیم؛
۱. اختصاص کامل بودجه اجرای قانون معلولان در لایحه بودجه سال ۹۹،
۲. پرداخت کامل بودجه تخصیص یافته (۱۱۰۰ میلیارد تومان) اجرای قانون معلولان تا قبل از پایان سال ۹۸
بدیهی‌ست در صورت عدم تحقق خواسته‌های مطروحه، معلولان کشور حق اعتراضات سراسری را برای خود محفوظ می‌دانند.
انتهای پیام/


بیشتر بخوانید:

خودارضایی/هراز/چمپیونز/نوستالژی/فشار خون/پرسپولیس/سرمایه/تصاویر/HPV /انصاری/هر/گرین/سرطان/دنیزلی/واژن/سردرد/سکوت/آل‌جلال/نغمه/رازیانه/بازیکنان/نمی‌/اجرا/سرنوشت/استقلال/صبحانه/لیگ/ایران/زیست/کریمی/با/سلامت/8/قدیمی/کدام/تغذیه/ممنوعیت/تبعات/

اخبار
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 5 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون