‌ باغ یا تالار پذیرایی؛ کجا عروسی بگیریم؟

‌ باغ یا تالار پذیرایی؛ کجا عروسی بگیریم؟

نمایون – نمایی متفاوت از ‌ باغ یا تالار پذیرایی؛ کجا عروسی بگیریم؟

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازهروز عروسی یکی از به‌یادماندنی‌ترین روزها در زندگی هر زوجی است. اما برنامه‌ریزی در مورد چندوچون برگزاری جشن عروسی چندان هم آسان نیست و در عین لذت‌بخش بودن نیاز به تصمیم‌گیری‌های آگاهانه دارد. اگر در حال برنا‌مه‌ریزی برای مراسم عروسی یا نامزدی خود هستید باید بدانید هر تصمیمی که برای نحوه برگزاری مراسم می‌گیرید تاثیر قابل توجهی روی کیفیت مراسم شما خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین چالش‌ها درمورد مراسم عروسی، انتخاب تالار پذیرایی و محل برگزاری مراسم است. در این مطلب یک لیست از معیارهای مهم برای انتخاب محل برگزاری عروسی آماده کرده‌ایم. شما می‌توانید با تهیه یک چک‌لیست از این معیارها برای باغ و تالار و تیک زدن در مقابل هر معیار، گزینه‌ای که بیشترین امتیاز را کسب می‌کند به عنوان محل برگزاری جشن انتخاب کنید. در بخش پایانی مقاله نیز می‌توانید معایب و مزایای عروسی در باغ و عروسی در تالار را مطالعه کنید. با ما همراه باشید.
هنگام تصمیم‌گیری درباره محل پذیرایی معمولا دو گزینه پررنگ برای عروس و دامادها وجود دارد. برگزاری عروسی در باغ یا برگزاری عروسی در تالار. هرکدام از این گزینه‌ها به نوبه خود مزایا و معایبی دارند و هنگام انتخاب آن‌ها با سوالات زیادی مواجه خواهید شد. درصورت برگزاری مراسم در باغ، اگر باران ببارد چه باید کرد؟ اگر سالن عروسی ظرفیت کافی برای تعداد مهمانان را نداشته باشد چاره چیست؟ و هزاران سوال دیگر که به کمک مطالب این مقاله و مواردی که در ادامه آورده‌ایم می‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید.
معیارهای انتخاب باغ یا تالار پذیرایی برای مراسم عروسی
۱. شخصیت و سلایق شما

هر زوجی علایق و سلایق خاصی دارد. بهتر است که به کمک همسرتان و به عنوان یک تیم دونفره، محل برگزاری مراسم را انتخاب کنید. شاید سالن عروسی مدرن را دوست داشته باشید یا یک باغ تالار لاکچری به سلایق شما نزدیک‌تر باشد یا شاید برگزاری جشن نامزدی یا عروسیتان در یک باغ زیبا، رویای همیشگی شما بوده است. در هرصورت هنگام انتخاب محل برگزاری مراسم، سلیقه خود و همسرتان را در اولویت قرار دهید.
۲. بودجه‌

مسلما بودجه یکی از مهم‌ترین معیارها در انتخاب محل برگزاری عروسی است. اما پیدا کردن یک باغ یا تالار زیبا با بودجه‌ی محدود چندان هم محال نیست. بهتر است با همسرتان درباره بودجه‌‍ای که در اختیار دارید صحبت کنید و در مورد مبلغی که برای باغ یا تالار کنار خواهید گذاشت، تصمیم بگیرید.
۳. مکان قرارگیری باغ یا تالار
در نظر گرفتن مکان برگزاری مراسم به لحاظ مسافت و دسترسی آسان بسیار اهمیت دارد. اگر برخی دوستان و آشنایان از شهرهای دیگر مهمان شما خواهند بود، بهتر است مکان برگزاری مراسم را به گونه‌ای انتخاب کنید که دسترسی به آن برای مهمانان دشوار نباشد. مهمانان سالمند شما شاید قادر به پیاده‌روی طولانی یا بالارفتن از پله‌ها نباشند. دسترسی به تالار یا باغ در نقاط دورافتاده شهر برای کسانی‌که به شهر شما آشنایی ندارند، چندان آسان نخواهد بود. اگر قرار است مهمانان راه دور شما در هتل اقامت داشته باشند جهت راحتی مهمانان بهتر است فاصله محل برگزاری جشن و هتل زیاد نباشد و مسیرهای دسترسی به آن دشوار نباشند .
۴. تعیین روز عروسی
مشخص کنید که تاریخ عروسی برای شما مهم‌تر است یا محل برگزاری آن. چراکه ممکن است محلی که برای برگزاری مراسم انتخاب می‌کنید، در تاریخ موردنظر شما از قبل رزرو شده باشد. در چنین شرایطی باید تصمیم بگیرید که یا تاریخ یا محل برگزاری مراسم را تغییر دهید. البته برای اکثر زوج‌ها محل برگزاری مراسم اهمیت بیشتری دارد. اما اگر شما تاریخ خاصی را برای مراسم در نظر دارید باید از بین باغ‌ها یا تالارهای عروسی گزینه‌ای را انتخاب کنید که امکان رزرو در تاریخ موردنظر را داشته باشد.
۵. فضا و گنجایش آن

تعداد مهمانان و برنامه‌های روز جشن را در نظر بگیرید. اگر تعداد مهمانان زیاد است بهتر است مکانی را انتخاب کنید که گنجایش کافی داشته باشد مسلما انتخاب یک تالار کوچک ۱۵۰ نفری برای ۳۰۰ مهمان کار عاقلانه‌ای نخواهد بود، عکس این حالت نیز هدر دادن هزینه است. همچنین اگر دوست دارید بعد از مراسم یک دورهمی خصوصی با دوستان صمیمی خود داشته باشید، از وجود چنین امکاناتی در محل انتخابی برای برگزاری مراسم اطمینان حاصل کنید.
۶. جای پارک
یکی از مهم‌ترین مسائل درمورد محل برگزاری جشن‌های عروسی وجود جای پارک برای اتومبیل مهمانان است. برای اینکه مهمانان شما خاطره خوبی از این روز داشته باشند بهتر است گزینه‌ای را انتخاب کنید که فضای کافی و البته مناسب برای پارک خودروهای مهمانان داشته باشد. بهتر است مسافت پارکینگ تا سالن اصلی برگزاری جشن، طولانی نباشد.
۷. محدودیت‌ زمانی
اکثر سالن‌های عروسی و باغ‌ها قوانین مشخصی درباره مدت زمان برگزاری مراسم دارند. اگر دوست ندارید که مراسم عروسی شما بی‌موقع و بدلیل پایان یافتن وقت تعیین شده توسط تالار یا باغ نصفه بماند، قبل از تصمیم‌گیری درباره محل برگزاری مراسم قوانین و مقررات زمانی تالار یا باغ را مطالعه کنید.
۸. برنامه‌ها و خدمات ویژه
شاید برنامه‌های خاصی مثل یک منوی پذیرایی ویژه، آتش بازی یا مجسمه‌های یخی برای روز عروسیتان در نظر گرفته‌اید که به هیچ قیمتی حاضر به حذف آن‌ها نیستید. اگر تالار یا باغ مورد نظر قادر به ارائه این خدمات در روز عروسی نیست، آن تالار را از لیست گزینه‌های ممکن خط بزنید. برخی از سالن‌های پذیرایی یا باغ‌ها پکیج‌هایی شامل سرویس‌های مختلف از جمله کترینگ، پرسنل پذیرائی، گروه موسیقی و…ارائه می‌کنند، پس قبل از تصمیم‌گیری پکیج‌های خدماتی ارائه شده را مقایسه کنید.
۹. نورپردازی

نورپردازی یکی از عناصر اصلی و به‌یادماندنی در مراسم عروسی است. نورپردازی مکان انتخابی باید با فضا و تِم موردنظر شما برای جشن همخوانی داشته باشد.
۱۰. منوی غذا
اگر قصد دارید در حین برگزاری مراسم از میهمانان خود پذیرایی کنید بهتر است از تنوع و کیفیت غذاهایی که توسط محل مورد نظر ارائه می‌شوند، اطمینان حاصل کنید.
۱۱. ارتباط احساسی با فضا
اگر هنگام ورود به مکانی که انتخاب کرده‌اید و با تصور خودتان و همسرتان در روز عروسی در آن مکان احساس شادی و لذت می‌کنید، انتخاب شما صحیح است.
اگر هنوز نتوانسته‌اید یک تصمیم قاطع در مورد محل برگزاری جشن عروسی یا نامزدی خود بگیرید با ما همراه باشید. در ادامه برخی از مزایا و معایب کلی برگزاری مراسم در باغ یا تالار را خواهید خواند.
مزایای عروسی در تالار
با برف یا باران غافلگیر نخواهید شد
اگر سالن عروسی را برای برگزاری مراسم انتخاب کنید نیازی نیست که نگران شرایط جوی غیرقابل پیش‌بینی باشید. حتی اگر بیرون از سالن هوا سرد و بارانی باشد یا باد با سرعت زیادی بوزد داخل سالن مهمانان در کمال آرامش از مراسم شما لذت خواهند برد.
فضای داخلی تالار را مطابق سلیقه خود دیزاین می‌کنید

دیوارها و سقف و میزهای پذیرایی، زمینه فوق‌العاده‌ای است که شما می‌توانید دکور موردنظر خود را با گل، روبان و شمع‌های زیبا یا هر وسیله‌ای که دوست دارید روی آن‌ها پیاده کنید. علاوه بر این چون مراسم در فضای بسته برگزار می‌شود نگران نیستید که باد دکور شما را بهم بریزد.
فضا صمیمی‌تر است
وقتی تمام مهمانان زیر یک سقف و در کنار هم هستند فضای مراسم گرم‌تر و صمیمی‌تر خواهد بود. علاوه بر این صداهای بیرون از جمله صدای خودروها مزاحم مراسم شما نخواهند بود.
معایب عروسی در تالار
ممکن است با محدودیت فضا روبرو شوید
برخلاف دکوراسیون، امکان تغییر سایز تالار برای شما وجود ندارد. محدودیت فضا و برخی مسائل امنیتی ممکن است تعداد مهمانان شما را محدود کند. این مشکل زمانی پررنگ‌تر می‌شود که بعد از جشن برنامه شام داشته باشید.
هزینه دکوراسیون بالاست
هرچند که امکان تغییر دکوراسیون یکی از مزایای پررنگ در انتخاب تالار است اما فراموش نکنید که بودجه یکی از مهم‌ترین فاکتورها در چک‌لیستی بود که در ابتدای مقاله معرفی شد. اگر تصمیم دارید فضای داخلی سالن را مطابق با سلیقه خود دیزاین کنید بهتر است دیزاینی را انتخاب کنید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد.
مزایای عروسی در باغ
چشم‌انداز زیبایی را تجربه خواهید کرد

فضای آزاد باغ چشم‌اندازی زیبا برای برگزاری مراسم و عکاسی در اختیار شما قرار می‌دهد. با انتخاب باغ برای برگزاری مراسم می‌توانید در هزینه‌های مربوط به دکوراسیون صرفه‌جویی کنید، زیرا زیبایی فضای باغ شما را از دکوراسیون بی‌نیاز خواهد کرد. درکنار همه این موارد چشم‌انداز زیبای باغ به عکاس شما برای گرفتن عکس‌های جذاب کمک می‌کند.
نور طبیعی در اختیار شماست
برای داشتن عکس‌های خاطره‌انگیز از روز عروسی هیچ نوری بهتر از نور طبیعی نیست. البته بهتر است یک عکاس حرفه‌ای برای اینکار داشته باشید تا با اصول عکاسی به هنگام غروب آفتاب نیز آشنا باشد.
فضای بزرگ و مناسب برای خانواده‌ها و بچه‌ها وجود دارد
مهمانان می‌توانند به همراه فرزندانشان در مراسم شرکت کنند. بدون شک فضای باغ برای بازی و خوش گذراندن بچه‌ها نسبت به فضای داخل تالار مناسب‌تر است. همین مسئله باعث می‌شود که والدین راحت‌تر باشند و هرج و مرج مراسم کمتر شود. همچنین فضای بزرگ باغ نگرانی شما را از بابت گنجایش برای مهمان‌ها، بویژه مهمان‌های لحظه آخری، کمتر می‌کند.
معایب عروسی در باغ
شرایط هوایی غیرقابل پیش‌بینی ممکن است مشکل‌ساز شود

اکثر عروس‌ها هوای صاف و آفتابی و ملایم را برای روز عروسی خود ترجیح می‌دهند. اگر قصد دارید عروسی را در باغ برگزار کنید باید این احتمال بروز هوای نامساعد را در نظر بگیرید. باد، باران یا گرمای شدید برای مهمانان چندان خوشایند نخواهد بود. این شرایط روی کیفیت عکس‌ها و صدای درحال پخش از بلندگو‌ها تاثیر منفی می‌گذارد. وضعیت نامساعد هوا در فضای آزاد باغ ممکن است دردسرساز شود و در نتیجه مجبور شوید که مراسم را پیش از زمان مقرر به پایان برسانید.
ممکن است حشرات امانتان را ببُرند
در فضای آزاد این احتمال وجود دارد که حشراتی مثل پشه و زنبور و مگس باعث اذیت مهمانان شوند و روی غذاها بنشینند.
رزرو باغ همیشه ممکن نیست
با توجه به اینکه فصل‌های گرم سال برای برگزاری مراسم عروسی در باغ مناسب‌تر هستند اکثر باغ‌ها در این فصل‌ها مشتریان زیادی دارند و همین مسئله رزرو باغ را در این اوقات از سال دشوار می‌کند. بنابراین بهتر است در اسرع وقت محل برگزاری عروسی را رزرو کنید.
توصیه‌ها

اگر دوست دارید که جشن عروسیتان بی‌عیب و نقص برگزار شود در هر زمینه‌ای از جمله انتخاب محل برگزاری مراسم، به توصیه‌ها و تجربه‌های دیگران توجه کنید. در مورد تالارهای پذیرایی یا باغ تالارها پرس‌وجو کنید و نظر عروس و دامادهای قبلی را در مورد امکانات و مزایا و معایب آن محل جویا شوید.
چند نکته کلی

عروسی در تالار نسبت به عروسی در باغ حال و هوای رسمی‌تری دارد.
اگر مراسم خود را در تالار برگزار می‌کنید می‌توانید بخشی از عکاسی مراسم را در فضای آزاد انجام دهید.
شرایط آب و هوایی منطقه خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال احتمال اینکه در شهری مثل ساری باران شما را غافل‌گیر کند نسبت به شهرهایی مثل تهران یا شیراز بیشتر است.
اگر تصمیم دارید که مراسم عروسی را در باغ برگزار کنید بهتر است راحتی مهمان‌ها را در اولویت قرار دهید و برای شرایط پیش‌بینی نشده هوا آمادگی داشته باشید. مثلا اگر احتمال می‌دهید که روز مراسم هوا گرم باشد بهتر است نوشیدنی‌های خنک برای پذیرایی از مهمانان تدارک ببینید.

li { width: 500px; min-height: 300px; display: inline-block; margin: 30px 20px 30px 30px; padding: 0 0 0 60px; vertical-align: top; } .book-ui .book { position: relative; width: 250px; height: 300px; -webkit-perspective: 1000px; -moz-perspective: 1000px; perspective: 1000px; -webkit-transform-style: preserve-3d; -moz-transform-style: preserve-3d; transform-style: preserve-3d; } .book-ui .hardcover_front li:first-child { background-color: #eee; -webkit-backface-visibility: hidden; -moz-backface-visibility: hidden; backface-visibility: hidden; } .book-ui .hardcover_front li:last-child { background: #fffbec; } .book-ui .hardcover_back li:first-child { background: #fffbec; } .book-ui .hardcover_back li:last-child { background: #fffbec; } .book-ui .book_spine li:first-child { background: #eee; } .book-ui .book_spine li:last-child { background: #333; } .book-ui .hardcover_front li:first-child:after, .book-ui .hardcover_front li:first-child:before, .book-ui .hardcover_front li:last-child:after, .book-ui .hardcover_front li:last-child:before, .book-ui .hardcover_back li:first-child:after, .book-ui .hardcover_back li:first-child:before, .book-ui .hardcover_back li:last-child:after, .book-ui .hardcover_back li:last-child:before, .book-ui .book_spine li:first-child:after, .book-ui .book_spine li:first-child:before, .book-ui .book_spine li:last-child:after, .book-ui .book_spine li:last-child:before { background: #999; } .book-ui .page>li { background: -webkit-linear-gradient(left, #e1ddd8 0%, #fffbf6 100%); background: -moz-linear-gradient(left, #e1ddd8 0%, #fffbf6 100%); background: -ms-linear-gradient(left, #e1ddd8 0%, #fffbf6 100%); background: linear-gradient(left, #e1ddd8 0%, #fffbf6 100%); box-shadow: inset 0px -1px 2px rgba(50, 50, 50, 0.1), inset -1px 0px 1px rgba(150, 150, 150, 0.2); border-radius: 0px 5px 5px 0px; } .book-ui .hardcover_front { -webkit-transform: rotateY(-34deg) translateZ(8px); -moz-transform: rotateY(-34deg) translateZ(8px); transform: rotateY(-34deg) translateZ(8px); z-index: 100; } .book-ui .hardcover_back { -webkit-transform: rotateY(-15deg) translateZ(-8px); -moz-transform: rotateY(-15deg) translateZ(-8px); transform: rotateY(-15deg) translateZ(-8px); } .book-ui .page li:nth-child(1) { -webkit-transform: rotateY(-28deg); -moz-transform: rotateY(-28deg); transform: rotateY(-28deg); } .book-ui .page li:nth-child(2) { -webkit-transform: rotateY(-30deg); -moz-transform: rotateY(-30deg); transform: rotateY(-30deg); } .book-ui .page li:nth-child(3) { -webkit-transform: rotateY(-32deg); -moz-transform: rotateY(-32deg); transform: rotateY(-32deg); } .book-ui .page li:nth-child(4) { -webkit-transform: rotateY(-34deg); -moz-transform: rotateY(-34deg); transform: rotateY(-34deg); } .book-ui .page li:nth-child(5) { -webkit-transform: rotateY(-36deg); -moz-transform: rotateY(-36deg); transform: rotateY(-36deg); } .book-ui .hardcover_front, .book-ui .hardcover_back, .book-ui .book_spine, .book-ui .hardcover_front li, .book-ui .hardcover_back li, .book-ui .book_spine li { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; -webkit-transform-style: preserve-3d; -moz-transform-style: preserve-3d; transform-style: preserve-3d; } .book-ui .hardcover_front, .book-ui .hardcover_back { -webkit-transform-origin: 0% 100%; -moz-transform-origin: 0% 100%; transform-origin: 0% 100%; } .book-ui .hardcover_front { -webkit-transition: all 0.8s ease, z-index 0.6s; -moz-transition: all 0.8s ease, z-index 0.6s; transition: all 0.8s ease, z-index 0.6s; } .book-ui .hardcover_front li:first-child { cursor: default; -webkit-user-select: none; -moz-user-select: none; user-select: none; -webkit-transform: translateZ(2px); -moz-transform: translateZ(2px); transform: translateZ(2px); } .book-ui .hardcover_front li:last-child { -webkit-transform: rotateY(180deg) translateZ(2px); -moz-transform: rotateY(180deg) translateZ(2px); transform: rotateY(180deg) translateZ(2px); } .book-ui .hardcover_back li:first-child { -webkit-transform: translateZ(2px); -moz-transform: translateZ(2px); transform: translateZ(2px); } .book-ui .hardcover_back li:last-child { -webkit-transform: translateZ(-2px); -moz-transform: translateZ(-2px); transform: translateZ(-2px); } .book-ui .hardcover_front li:first-child:after, .book-ui .hardcover_front li:first-child:before, .book-ui .hardcover_front li:last-child:after, .book-ui .hardcover_front li:last-child:before, .book-ui .hardcover_back li:first-child:after, .book-ui .hardcover_back li:first-child:before, .book-ui .hardcover_back li:last-child:after, .book-ui .hardcover_back li:last-child:before, .book-ui .book_spine li:first-child:after, .book-ui .book_spine li:first-child:before, .book-ui .book_spine li:last-child:after, .book-ui .book_spine li:last-child:before { position: absolute; top: 0; left: 0; } .book-ui .hardcover_front li:first-child:after, .book-ui .hardcover_front li:first-child:before { width: 4px; height: 100%; } .book-ui .hardcover_front li:first-child:after { -webkit-transform: rotateY(90deg) translateZ(-2px) translateX(2px); -moz-transform: rotateY(90deg) translateZ(-2px) translateX(2px); transform: rotateY(90deg) translateZ(-2px) translateX(2px); } .book-ui .hardcover_front li:first-child:before { -webkit-transform: rotateY(90deg) translateZ(158px) translateX(2px); -moz-transform: rotateY(90deg) translateZ(158px) translateX(2px); transform: rotateY(90deg) translateZ(158px) translateX(2px); } .book-ui .hardcover_front li:last-child:after, .book-ui .hardcover_front li:last-child:before { width: 4px; height: 160px; } .book-ui .hardcover_front li:last-child:after { -webkit-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(80px) translateX(-2px) translateY(-78px); -moz-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(80px) translateX(-2px) translateY(-78px); transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(80px) translateX(-2px) translateY(-78px); } .book-ui .hardcover_front li:last-child:before { box-shadow: 0px 0px 30px 5px #333; -webkit-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(-220px) translateX(-2px) translateY(-78px); -moz-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(-220px) translateX(-2px) translateY(-78px); transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(-220px) translateX(-2px) translateY(-78px); } .book-ui .hardcover_back li:first-child:after, .book-ui .hardcover_back li:first-child:before { width: 4px; height: 100%; } .book-ui .hardcover_back li:first-child:after { -webkit-transform: rotateY(90deg) translateZ(-2px) translateX(2px); -moz-transform: rotateY(90deg) translateZ(-2px) translateX(2px); transform: rotateY(90deg) translateZ(-2px) translateX(2px); } .book-ui .hardcover_back li:first-child:before { -webkit-transform: rotateY(90deg) translateZ(158px) translateX(2px); -moz-transform: rotateY(90deg) translateZ(158px) translateX(2px); transform: rotateY(90deg) translateZ(158px) translateX(2px); } .book-ui .hardcover_back li:last-child:after, .book-ui .hardcover_back li:last-child:before { width: 4px; height: 160px; } .book-ui .hardcover_back li:last-child:after { -webkit-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(80px) translateX(2px) translateY(-78px); -moz-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(80px) translateX(2px) translateY(-78px); transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(80px) translateX(2px) translateY(-78px); } .book-ui .hardcover_back li:last-child:before { box-shadow: 10px -1px 80px 20px #666; -webkit-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(-220px) translateX(2px) translateY(-78px); -moz-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(-220px) translateX(2px) translateY(-78px); transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(-220px) translateX(2px) translateY(-78px); } .book-ui .book_spine { -webkit-transform: rotateY(60deg) translateX(-5px) translateZ(-12px); -moz-transform: rotateY(60deg) translateX(-5px) translateZ(-12px); transform: rotateY(60deg) translateX(-5px) translateZ(-12px); width: 16px; z-index: 0; } .book-ui .book_spine li:first-child { -webkit-transform: translateZ(2px); -moz-transform: translateZ(2px); transform: translateZ(2px); } .book-ui .book_spine li:last-child { -webkit-transform: translateZ(-2px); -moz-transform: translateZ(-2px); transform: translateZ(-2px); } .book-ui .book_spine li:first-child:after, .book-ui .book_spine li:first-child:before { width: 4px; height: 100%; } .book-ui .book_spine li:first-child:after { -webkit-transform: rotateY(90deg) translateZ(-2px) translateX(2px); -moz-transform: rotateY(90deg) translateZ(-2px) translateX(2px); transform: rotateY(90deg) translateZ(-2px) translateX(2px); } .book-ui .book_spine li:first-child:before { -webkit-transform: rotateY(-90deg) translateZ(-12px); -moz-transform: rotateY(-90deg) translateZ(-12px); transform: rotateY(-90deg) translateZ(-12px); } .book-ui .book_spine li:last-child:after, .book-ui .book_spine li:last-child:before { width: 4px; height: 16px; } .book-ui .book_spine li:last-child:after { -webkit-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(8px) translateX(2px) translateY(-6px); -moz-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(8px) translateX(2px) translateY(-6px); transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(8px) translateX(2px) translateY(-6px); } .book-ui .book_spine li:last-child:before { box-shadow: 5px -1px 100px 40px rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(-292px) translateX(2px) translateY(-6px); -moz-transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(-292px) translateX(2px) translateY(-6px); transform: rotateX(90deg) rotateZ(90deg) translateZ(-292px) translateX(2px) translateY(-6px); } .book-ui .page, .book-ui .page>li { position: absolute; top: 0; left: 0; -webkit-transform-style: preserve-3d; -moz-transform-style: preserve-3d; transform-style: preserve-3d; } .book-ui .page { width: 100%; height: 98%; top: 1%; left: 3%; z-index: 10; } .book-ui .page>li { width: 100%; height: 100%; -webkit-transform-origin: left center; -moz-transform-origin: left center; transform-origin: left center; -webkit-transition-property: transform; -moz-transition-property: transform; transition-property: transform; -webkit-transition-timing-function: ease; -moz-transition-timing-function: ease; transition-timing-function: ease; } .book-ui .page>li:nth-child(1) { -webkit-transition-duration: 0.6s; -moz-transition-duration: 0.6s; transition-duration: 0.6s; } .book-ui .page>li:nth-child(2) { -webkit-transition-duration: 0.6s; -moz-transition-duration: 0.6s; transition-duration: 0.6s; } .book-ui .page>li:nth-child(3) { -webkit-transition-duration: 0.4s; -moz-transition-duration: 0.4s; transition-duration: 0.4s; } .book-ui .page>li:nth-child(4) { -webkit-transition-duration: 0.5s; -moz-transition-duration: 0.5s; transition-duration: 0.5s; } .book-ui .page>li:nth-child(5) { -webkit-transition-duration: 0.6s; -moz-transition-duration: 0.6s; transition-duration: 0.6s; } .book-ui .book-container:hover>.hardcover_front { -webkit-transform: rotateY(-145deg) translateZ(0); -moz-transform: rotateY(-145deg) translateZ(0); transform: rotateY(-145deg) translateZ(0); z-index: 0; } .book-ui .book-container:hover>.page li:nth-child(1) { -webkit-transform: rotateY(-30deg); -moz-transform: rotateY(-30deg); transform: rotateY(-30deg); -webkit-transition-duration: 1.5s; -moz-transition-duration: 1.5s; transition-duration: 1.5s; } .book-ui .book-container:hover>.page li:nth-child(2) { -webkit-transform: rotateY(-35deg); -moz-transform: rotateY(-35deg); transform: rotateY(-35deg); -webkit-transition-duration: 1.8s; -moz-transition-duration: 1.8s; transition-duration: 1.8s; } .book-ui .book-container:hover>.page li:nth-child(3) { -webkit-transform: rotateY(-118deg); -moz-transform: rotateY(-118deg); transform: rotateY(-118deg); -webkit-transition-duration: 1.6s; -moz-transition-duration: 1.6s; transition-duration: 1.6s; } .book-ui .book-container:hover>.page li:nth-child(4) { -webkit-transform: rotateY(-130deg); -moz-transform: rotateY(-130deg); transform: rotateY(-130deg); -webkit-transition-duration: 1.4s; -moz-transition-duration: 1.4s; transition-duration: 1.4s; } .book-ui .book-container:hover>.page li:nth-child(5) { -webkit-transform: rotateY(-140deg); -moz-transform: rotateY(-140deg); transform: rotateY(-140deg); -webkit-transition-duration: 1.2s; -moz-transition-duration: 1.2s; transition-duration: 1.2s; } .book-ui figcaption { padding-right: 120px; text-align: right; position: absolute; top: 0%; right: 160px; width: 400px; -webkit-backface-visibility: hidden; z-index: -1; } .book-ui .book-ui-title { margin: 0 0 25px 0px; font-size:2em; line-height: 1.2; } .book-ui figcaption span { padding: 0.6em 0 1em 0; display: block; } .book-ui figcaption p { color: #63707d; line-height: 1.3; } .book-ui .chetor-book table { display: table-row-group; vertical-align: middle; border-color: inherit; text-align: right; direction: rtl; } .book-ui .chetor-book tr { display: table-row; vertical-align: inherit; border-color: inherit; } .book-ui .chetor-book th { width: auto; font-size: 13px; padding: 8px; border-top: 0; border-bottom: 1px dotted rgba(0, 0, 0, 0.1); margin: 0; line-height: 1.5; } .book-ui .chetor-book td { font-style: italic; padding: 0; border-top: 0; border-bottom: 1px dotted rgba(0, 0, 0, 0.1); margin: 0; line-height: 1.5; } .book-ui .chetor-book table td, .book-ui .chetor-book table th { border: 1px solid #eaeaea; padding: 4px 8px; } .book-ui .chetor-btn-container { margin-top: 20px; display: flex; align-items: center; justify-content: center; } .book-ui a.chetor-btn { color: #9e2558; text-decoration: none; -webkit-transition: 0.3s all ease; transition: 0.3s ease all; } .book-ui a.chetor-btn:hover { color: #fff; z-index: 100; } .book-ui a.chetor-btn:focus { color: #fff; } .book-ui .chetor-btn { font-size: 1.5em; display: inline-block; text-align: center; width: 270px; font-weight: bold; padding: 14px 0px; border: 3px solid #9e2558; border-radius: 2px; position: relative; box-shadow: 0 2px 10px rgba(0, 0, 0, 0.16), 0 3px 6px rgba(0, 0, 0, 0.1); } .book-ui .chetor-btn:before { -webkit-transition: 0.5s all ease; transition: 0.5s all ease; position: absolute; top: 0; left: 50%; right: 50%; bottom: 0; opacity: 0; content: “https://www.chetor.com/”; background-color: #9e2558; z-index: -2; } .book-ui .chetor-btn:hover:before { -webkit-transition: 0.5s all ease; transition: 0.5s all ease; left: 0; right: 0; opacity: 1; } .book-ui .chetor-btn:focus:before { transition: 0.5s all ease; left: 0; right: 0; opacity: 1; } .book-ui .chetor-book-price { margin-top: 15px; } .book-ui .chetor-book-price span { padding: 5px 0; font-weight: bold; font-size: 1.7em; } .book-ui .chetor-book-price ins { text-decoration: none; } .book-ui .price-ins { color: #8bc34a; } @media only screen and (max-width: 480px) { .book-ui .chetor-book { margin-top: 4em; } .book-ui .chetor-book>li { width: 100%; min-height: 440px; height: auto; padding: 0; margin: 0 0 30px 0; } .book-ui .book { margin: 0 auto; } .book-ui figcaption { text-align: center; width: 250px; top: 350px; right: 0; font-size: 90%; padding-right: 0; } .book-ui .chetor-btn-container { margin-top: 180px; } } .book-ui table tr td p { margin: 0 } .book-ui .book-ui-image { height: inherit; } .book-ui .section-heading { margin: 0!important; } .book-ui .section-heading.sh-t2:after { display: none; } .book-ui .price-amount { font-size: 1.2em!important; color: #e91e63; } .book-ui .price-ins { color: #4caf50; } @media (max-width: 425px) { .book-ui .entry-content p { margin: 0; } } .book-ui .book-by { color: #9e2558; } .book-ui p { margin: 0!important; } ]]> کتاب الکترونیکی
قیمت نسخه انگلیسی در سایت آمازون
۱۱ دلار


قالب فایل
PDF


تعداد صفحه
۲۴۷


سال انتشار
۱۳۹۸


ناشر
TarcherPerigee


تعداد فایل
۱ فایل PDF

کتاب الکترونیکی دلبستگی اگر می‌خواهید دلیل بسیاری از رفتارهای شریک عاطفی، یا حتی خودتان را در رابطه متوجه شوید، حتما این کتاب را بخوانید. 25،000 تومان 19،500 تومان


بیشتر بخوانید:

جنگل/واژن/به/ثواب/پخت/شیخ/عکس/شوهر/پنیر/رحمتی/پسر/نقش/قیمت/تن/طرح/مراجع/عفونت‌/پرسپولیس/درمان/هوآوی/چگونه/ترکیب /ICT/خطرات/دانستنی/جنین/ربیع/تألیف/140/به/۴/شاهرخ/سد/خارک/5/سلامت/کالدرون/اختیار/سنتی/زنان/داور/پنیر/برای/موز/بازداشت/

سرگرمی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون