رحمتی ؛ آقای چهارصد و پنجاه تایی لیگ برتر ؛ رکوردی که شاید هرگز نشکند

رحمتی ؛ آقای چهارصد و پنجاه تایی لیگ برتر ؛ رکوردی که شاید هرگز نشکند

نمایون – نمایی متفاوت از رحمتی ؛ آقای چهارصد و پنجاه تایی لیگ برتر ؛ رکوردی که شاید هرگز نشکند

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازهسید مهدی رحمتی با بازی برابر تیم سایپا تهران، تعداد بازی‌های خود در لیگ برتر فوتبال ایران را به عدد ۴۵۰ رساند؛ رکوردی خاص و عددی که بالاتر از هر بازیکن دیگری مختص به خود اوست.
خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : جوان اصالتا آذربایجانی فوتبال ایران در خانواده‌ای چهار نفره، دوران حرفه‌ای فوتبال‌اش را با یک سوگ بزرگ آغاز کرد؛ از دست دادن خواهر کوچک‌اش در سن ۱۸ سالگی. نقطه تاریک زندگی مهدی رحمتی که حتی گذر زمان هم نتوانست از اندوه او بکاهد. او در کنار شروع قصه پر غصه فوتبالی‌اش، هم‌زمان مسافرکشی هم می‌کرد تا کمک خرج خانواده باشد و بتواند در ابتدای راه فوتبالی‌اش، به اصطلاح گلیم‌اش را از آب بیرون بکشد. موقعیتی که بعدها با ثبت گرانترین قراردادهای تاریخ لیگ تغییر کرد اما چیزی که عوض نشد همان فراز و نشیب ها بود. کوچ های او از شیراز به اصفهان، از اصفهان به تهران، از تهران به کرمان، از کرمان به اصفهان، از اصفهان به تهران و حالا هم سفر از تهران به مشهد شاید نشانه ای از ذهن ناآرامی است که به دستان رحمتی پای برگه های قرارداد فرمان فسخ یا امضا داده است.رحمتی تنها فوتبالیست تاریخ فوتبال ایران است که در نوزده دوره لیگ برتر حضور داشته و آمار بازی‌هایش مرز ۴۵۰ را هم پشت سر گذاشته. او با موفقیت های بزرگ و سیوهای درخشان به ذهن ما می آید و تصمیم های عجیبی که تردیدی نیست اگر بازگشت زمان و سفر به گذشته ممکن بود، خود او هم از انجام آنها سر باز می‌زد؛ آن شب فراموش نشدنی برنامه نود، اختلافات او با پرویز مظلومی، دعوای با ژنرال، پنالتی دربی و شاید بزرگ‌ترین اشتباه‌ش نامه مرخصی و خداحافظی از تیم ملی. البته همه اینها گذشت و تجربه ای بزرگ برای او به یادگار گذاشت. تجربه ای بزرگتر از درخشش در بیش از ۴۵۰ بازی رسمی داخلی و مسابقات آسیایی که اگر آن انصراف عجیب نبود تعدادش باز هم بیشتر و بیشتر می شد. حالا اگر چه بیرانوند ظهور کرده و شماره یک را بر تن دارد، اما مشخص نیست فوتبال ایران تا به کی باید چشم انتظار بنشیند تا سنگربانی دیگر در قامت سید مهدی رحمتی ، همان قدر مستعد و همان قدر پا به جفت برای رسیدن به آمال و آرزوهایش آن هم تا ۴۰ سالگی را به خود ببیند. همان طور که محال است حالا حالاها وفاداری به فوتبال همچون ابراهیم صادقی پیدا شود!با رجوع به خاطرات شاید اگر بخواهیم از آخرین نسخه وطنی سنگربانی که با عبور از مرزهای چهل سالگی همچنان مرد شماره یک قفس توری تیمش بود نام ببریم، نام بهزاد غلامپور به ذهن‌مان خطور کند. اما انگار رحمتی، که حالا علاوه بر تمرینات تیمی، هر روز تمرینات شخصی‌اش را نیز دنبال می‌کند تا آمادگی‌اش را در بهترین حالت حفظ کند، می‌خواهد با ثبت رکوردی جاودان، نقطه پایان قصه پر غصه و ماجرای فوتبالی‌اش را هم طوری بگذارد که تا سال ها، تیتر اول کتاب آمار و ارقام فوتبال ایران باشد .اما بزرگ‌ترین علامت سوال ادامه داستان زندگی فوتبالی ستاره کهنه‌کار فوتبال ایران این است که چه زمانی رحمتی دست‌کش‌هایش را کنار می‌گذارد و در چه لباسی سرانجام تصمیم می‌گیرد به ماجراهای فوتبالی‌اش پایان ببخشد؟ شهر خودرو، استقلال یا… آنچه مسلم و واضح است آمادگی و انگیزه بالای رحمتی است که حالا در ۸ بازی خود با پیراهن شهر خودرو، ۵ کلین شیت دارد و نشان داده می‌خواهد به یاد سال حضور در مس کرمان، دوباره به همگان ثابت کند که کنده‌ایست که دودش چشم همه را پراز آب خواهد کرد. رحمتی که فاصله بین محبوبیت و دلخوری شدید هواداران را بارها به صورت آسانسوری طی کرده، می داند این چیزها اصالت کمتری از سعی و تلاشی دارند که او را دو دهه در بام فوتبال ایران نگه داشته است.


بیشتر بخوانید:

هنر/زیبایی/داور/مهریه/دنیا/پوستر/فوتبال/ارتوپد/FATF/ورزش/بازیکنان/قیمت/رفسنجان/قطعنامه/اخبار/توسط/مقاومت/بچه/آندره/خواهر/همسر/بازیکن/کنترل/۵۰۰/نظام/پرسپولیس/لوزالمعده/هالیوود/خانگی/حیوانات/املاک/مرغ/بروزونیور /اعصاب/کهن‌/عکس/مذاکره/زیبایی/لیگ/یک/دمنوش‌/2/فصل/حال‌/سرطان/تیم/هشدار/

سرگرمی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون