ربیع خواه ؛ ثبات در عملکرد علت حضور فیکس محسن ربیع خواه در ترکیب پرسپولیس

ربیع خواه ؛ ثبات در عملکرد علت حضور فیکس محسن ربیع خواه در ترکیب پرسپولیس

نمایون – نمایی متفاوت از ربیع خواه ؛ ثبات در عملکرد علت حضور فیکس محسن ربیع خواه در ترکیب پرسپولیس

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازهمحسن ربیع خواه هافبک دفاعی ۳۳ ساله تیم پرسپولیس یک نمایش درخشان دیگر را هم در تیم پرسپولیس سپری کرد.
خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : محسن ربیع خواه هافبک دفاعی ۳۳ ساله تیم پرسپولیس یک نمایش درخشان دیگر را هم در تیم پرسپولیس سپری کرد. او برابر فولاد تک هافبک دفاعی تیم کالدرون بود و در روزی که شاگردان جواد نکونام پرس از بالا را انجام می‌دادند و خط دفاعی و میانی پرسپولیس را تحت فشار قرار می‌دادند، او درصد پاس صحیح ۹۵ را به ثبت رساند تا همچون بازی های قبلی یکی از دقیق ترین بازیکنان پرسپولیس باشد.شاید برخی این دقت را به پاس های رو به عقب این بازیکن مرتبط بدانند اما نکته مهم این است که در شرح وظایف یک هافبک دفاعی، هیچ‌وقت «پاس به جلو و بازیسازی» بر دقت پاس اولویت ندارد و در واقع هافبک شماره ۱۸ سرخ ها نیز آنچه را انجام می‌دهد که کادرفنی می‌خواهد. همچنین این که ربیع خواه در بازی خارج از خانه و داخل خانه، تقابل با تیم قدرتمند یا میانه جدولی، تیمی با پرسینگ شدید یا ضعیف، چنین ثباتی را نشان می‌دهد، ثابت می‌کند که یک مهره ویژه و یک فوتبالیست باتجربه است.ربیع خواه در پنج بازی قبلی تیم پرسپولیس به ترتیب ۹۵، ۹۱، ۹۸، ۹۵ و ۹۲ درصد پاس صحیح داد تا دقیق ترین پرسپولیسی در ارسال پاس باشد. همچنین او میانگین ۴۰ پاس در هر بازی را دارد که آمار قابل قبولی برای یک هافبک دفاعی در سطح فوتبال ایران و نسبت به تعداد پاس کل تیم پرسپولیس است. ربیع خواه در ۵ بازی اخیر یک پاس کلیدی نیز به ثبت رساند.محسن ربیع خواه در دوران برانکو ایوانکوویچ به عنوان دفاع میانی، دفاع چپ و هافبک دفاعی بازی می‌کرد و باوجود انتقادها جزو بازیکنان اصلی تیم پرسپولیس بود. این تصمیم برانکو باعث ایجاد هجمه هایی نیز به این مربی کروات و البته بازیکن مورد علاقه اش شد و تصورها بر این بود که با جدایی برانکو، ربیع خواه نیز کم کم از ترکیب بیرون برود اما او در بیش از نیمی از بازی های این فصل پرسپولیس بازی کرده تا مشخص شود به نوعی بازیکن مورد علاقه کالدرون نیز هست.این بازیکن بی حاشیه که تا ۳۰ سالگی کمتر بین فوتبال دوستان شناخته می‌شد، حالا چهارمین فصل بازی در پرسپولیس را تجربه می‌کند و امروز هم برای چهارمین بازی متوالی نمره بیشتر از ۷ را گرفت تا به این شکل نیز خود را برجسته کند. با بازگشت کامیابی نیا شاید ربیع خواه به نیمکت منتقل شود اما بی تردید هواداران پرسپولیس نباید فراموش کنند که در این روزهای سخت، او چه نمایش های درخشان و بی نقصی داشت؛ این اعترافی است که شاید برخی دوست نداشته باشند و در مقابل آن مقاومت کنند و دوباره ایراد بگیرند اما عدد ۱۰ کنش دفاعی در بازی با فولاد و همچنین برتری در اکثر دوئل های هوایی به نوعی راه را بر خرده گیران نیز می‌بندد.


بیشتر بخوانید:

هنر/زیبایی/داور/مهریه/دنیا/پوستر/فوتبال/ارتوپد/FATF/ورزش/بازیکنان/قیمت/رفسنجان/قطعنامه/اخبار/توسط/مقاومت/بچه/آندره/خواهر/همسر/بازیکن/کنترل/۵۰۰/نظام/پرسپولیس/لوزالمعده/هالیوود/خانگی/حیوانات/املاک/مرغ/بروزونیور /اعصاب/کهن‌/عکس/مذاکره/زیبایی/لیگ/یک/دمنوش‌/2/فصل/حال‌/سرطان/تیم/هشدار/

سرگرمی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون