فروش املاک مازاد بانک مسکن زیر قیمت کارشناسی + افزایش رکود بازار املاک

فروش املاک مازاد بانک مسکن زیر قیمت کارشناسی + افزایش رکود بازار املاک

نمایون – نمایی متفاوت از فروش املاک مازاد بانک مسکن زیر قیمت کارشناسی + افزایش رکود بازار املاک

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازه

املاک
خاکی رییس اداره کل ساختمان بانک مسکن اعلام کرد: براساس دستور فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی به منظور تسریع در فروش املاک مازاد بانک ها، همه بانک‌ها مکلف شده اند املاک مازاد خود را به صورت یکپارچه در سامانه فروش املاک مازاد بارگزاری کنند تا از نیمه اول آبان ماه همزمان با فرمان وزیر اقتصاد، این املاک برای فروش به بازار عرضه شود.

وی خاطرنشان کرد: بانک مسکن جزو اولین بانک‌هایی است که اقدام به بارگزاری فهرست و مشخصات املاک مازاد خود بر روی این سامانه کرده است و آمادگی دارد به محض اعلام وزیر امور اقتصادی و دارایی نسبت به عرضه این املاک به بازار اقدام کنند.

خاکی با بیان اینکه در دوره رونق به طور طبیعی فروش املاک مازاد بانک‌ها از جمله بانک مسکن با سرعت بالاتری پیش می‌رود گفت: به تبع در دوره رکود نیز فروش این املاک مانند سایر املاک موجود عرضه شده برای فروش در بازار مسکن با دشواری‌های خاص خود همراه خواهد بود.

وی گفت: احتمال کاهش حجم فروش املاک مازاد بانک‌ها در دوره رکود که هم اکنون وارد آن شده ایم براساس پیش بینی‌ها در سال آینده وجود دارد؛ اما آنچه اهمیت دارد آن است که بتوان با مجموعه‌ای از سیاست‌ها و اعمال برنامه‌های ویژه از این موضوع جلوگیری کرد و یا میزان افت حجم فروش املاک مازاد را به حداقل رساند.

خاکی خاطرنشان کرد: این اقدام یعنی جمع آوری و یکپارچه سازی فهرست و مشخصات املاک مازاد بانک‌ها در یک سامانه مشخص یکی از سیاست‌هایی است که به منظور تسریع و تسهیل فروش این املاک در نظر گرفته شده است.

وی گفت: این در حالی است که هر کدام از بانک‌ها و سازمان‌های برخوردار از املاک مازاد می‌توانند به فراخور ماموریت‌ها و ماهیت خود مشوق‌هایی برای تسریع جریان فروش این املاک تدارک ببینند؛

بانک مسکن نیز طی سال‌های اخیر به ویژه در سه سال گذشته این ماموریت مهم را به شکل جدی تری در دستور کار قرار داده و دنبال می‌کند و عملکرد‌ها نیز نشان از افزایش قابل توجه سرعت و حجم ریالی فروش املاک مازاد دارد.

خاکی گفت: در تلاش هستیم با در نظر گرفتن راهکار‌هایی عملکرد مطلوب خود در حوزه فروش املاک مازاد را در دوره رکود نیز حفظ کنیم؛ براین اساس یکی از اقداماتی که بانک مجاز به انجام آن است اعمال تخفیف در نرخ‌های فروش املاک مازادی است که در صورت فروش نرفتن با نرخ‌های کارشناسی به صورت مجدد برای فروش عرضه می‌شوند.

وی ادامه داد: این مجوز وجود دارد که در صورت فروش نرفتن ملکی با نرخ کارشناسی، در مرحله بعدی آن ملک با تخفیف ۱۰ درصدی به بازار عرضه شود که احتمال استفاده از این مشوق در فضای رکودی بازار مسکن وجود دارد.

خاکی همچنین با اشاره به اینکه در بحث احداث و همچنین تعمیرات و بازسازی ساختمان در بانک مسکن در سال ۹۸ مجموعا ۵۵ پروژه ساختمانی در دستور کار اداره کل ساختمان قرار داشته است گفت: از ابتدای امسال، ۸ پروژه که بخشی از آن احداث و عمده آن مربوط به انجام تعمیرات و بازسازی بوده است به اتمام رسیده است؛

بهره برداری شده ویا در مرحله بهره برداری قرار دارد.۱۰  پروژه دیگر نیز در حال ساخت و اجرا است؛ همچنین ۱۱ پروژه در مرحله برگزاری مناقصه قرار دارد، ۱۸ پروژه در مرحله طراحی فاز ۲ و همچنین ۸ پروژه نیز در مرحله طراحی فاز یک قرار دارد.وی تاکید کرد: اجرای این پروژ‌ها مطابق با برنامه زمانبندی در حال انجام است.


بیشتر بخوانید:

بازی/وثوقی/افغانستان/پستان/فوتبالیست/عاشقانه/ترسناک/خط/ایسما/گرجستان/سکه/قیمت/واکسیناسیون/9/تکثیر/سلامت/یوونتوس/۵/فیلم/جاده‌/تراکتور/راه/سفر/کالدرون/کروز/رئال/۱۳/دوست/ترامپ/کودکان/ایتالیا/تیروئید/وزیر/باران/سرخک/تمر/جاذبه/ملت/لایو/دبی/عشق‌/لیورپول/شیرین/بازار/

اخبار
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 7 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون