ملت فلسطین می‌تواند معامله قرن را نابود کند

ملت فلسطین می‌تواند معامله قرن را نابود کند

نمایون – نمایی متفاوت از ملت فلسطین می‌تواند معامله قرن را نابود کند

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازه
[ad_1]


به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، خالد مشعل، رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش حماس که در کنفرانس سالانه پیشگامان بیت المقدس در استانبول حضور دارد، گفت: دشمنان می‌کوشند با تثبیت مفاهیمی همچون شکست و تلاش برای قرار دادن ما در برابر عمل انجام شده، پایه‌های آرمان فلسطین را در ذهن ما متزلزل کنند.
وی افزود: ما با هرگونه عادی سازی روابط با اسرائیل مخالفیم حتی اگر این اقدام از سوی دوستان ما صورت بگیرد. عادی سازی روابط با اسرائیل به یک کلاس تبدیل شده بود که کلاس این کار به زودی پایان خواهد یافت. از عادی سازی روابط با اسرائیل، آبی در سرزمین ما گرم نمی‌شود. ما از عادی سازی روابط نمی‌ترسیم، اما آن را کم اهمیت نمی‌شماریم.
خالد مشعل اعلام کرد: برخی نظام‌ها در منطقه ما دارای طرح‌ها و برنامه‌هایی هستند که می‌خواهند با لطمه زدن به آرمان فلسطین این طرح‌ها را به اجرا برسانند. برخی‌ها که به دولت آمریکا وعده حمایت از فرآیند اجرای معامله قرن را داده بودند، در این کار ناکام ماندند.
وی افزود: هرگونه حل و فصل سیاسی که بهره‌ای از حضور فلسطینیان نبرده باشد و رنگ و بوی فلسطینی نداشته باشد، هیچ ارزشی ندارد. ملت فلسطین مقاوم است و سرزمین خود را رها نمی‌کند و می‌تواند معامله قرن را نابود کند. جنبش حماس خواهان آن است که در مورد یک راهبرد فلسطینی فراگیر توافق حاصل شود. بحران‌هایی که در منطقه رخ می‌دهد تاثیر منفی بر آرمان فلسطین دارد.
رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: آمریکایی‌ها در آستانه دست کشیدن از معامله قرن قرار گرفته اند. پس از شکست طرح معامله قرن، طراحان و حامیان این طرح به دنبال یافتن عناوینی برای معامله‌های جدیدی هستند، اما در این معامله‌ها نیز شکست می‌خورند.
خالد مشعل در پاسخ به این سوال که آیا شما از آن بیم ندارید که سران عرب برای حفظ کرسی قدرت شان آرمان فلسطین را به ثمن بخس بفروشند؛ گفت: نه، چنین نگرانی‌ای وجود ندارد. زیرا کسی چیزی را که مال او نیست نمی‌تواند بفروشد و سران عرب نیز مالک آرمان ما نیستند پس چگونه می‌خواهند آن را بفروشند. مالک حقیقی امت اسلامی و ملت فلسطین است و ان‌ها وطن خود و مقدسات شان را نمی‌فروشند.
وی افزود: اگر خدای ناکرده سران کشور‌های عربی و سران کشور‌های اسلامی، بخواهند فلسطین را بفروشند و مشتری فلسطین، رژیم صهیونیستی و آمریکا باشد، تا زمانی که مهر فلسطین پای این معامله نباشد چنین معامله‌ای انجام نخواهد شد. حکام عرب وقتی که درصدد فروختن فلسطین بر می‌آیند بی ارزش می‌شوند و وقتی که از فلسطین حمایت می‌کنند ارزش پیدا می‌کنند.
رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش حماس ادامه داد: ما خواهان آن هستیم که همه کشور‌های اسلامی در خصوص آنچه به آرمان فلسطین مربوط می‌شود با هم متحد شوند. ملت تونس ثابت کرد که می‌تواند بار دیگر روح اراده و عزم را در امت اسلامی بدمد. امنیت اسرائیل باعث تضعیف امت می‌شود و کشور‌های اسلامی را به جنگ‌های داخلی مشغول می‌کند. اسرائیل با خواست ملت‌های عربی برای ایجاد تغییر مخالفت می‌کند، زیرا این مساله به امنیت اسرائیل ضربه می‌زند.
وی گفت: مقاومت فلسطین معادله‌ای دشوار در برابر فرصت تجاوزگری اسرائیل علیه غزه ایجاد کرده است. غزه برای مقابله با تجاوز اسرائیلی‌ها امکانات کافی در اختیار دارد.
گفتنی است کنفرانس سالانه پیشگامان بیت المقدس در استانبول ترکیه در حال برگزاری است و شعار دومین روز کنفرانس «همه با هم علیه معامله قرن و عادی سازی روابط با اسرائیل» نامیده شد.
انتهای پیام/

[ad_2]
بیشتر بخوانید:

فوتبال/نزدیکان/بیوگرافی/دندان/مسلح/ایران/نوجوان/فغانی/نا/کولاکوویچ/قیمت/متاهل/سید جلال/ماساژ/تا/بدن/مسعود/خانه/اینترنت/حرص/پرسپولیس/ثروتمندان/مجید/ورزش/اینترنت/کالری‌/16/سکته‌/آشتیانی/یاد/ابوبکر/رابطه/ما/مزایا/خلاص/کودک/امیدوارم/چند/من/

اخبار
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون