کاهش دردهای بدن با ماساژ تایلندی یا تای ماساژ

کاهش دردهای بدن با ماساژ تایلندی یا تای ماساژ

نمایون – نمایی متفاوت از کاهش دردهای بدن با ماساژ تایلندی یا تای ماساژ

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازه


کاهش دردهای بدن با ماساژ تایلندی یا تای ماساژ
کشور تایلند به ماساژ معروف است، یکی از ماساژهای سنتی تایلند تای ماساژ است که بهبود درد بدن کمک زیادی می کند، در ادامه صحبت های یک پزشک را در این باره مطالعه می کنیم

کاهش درد بدن با تای ماساژ
یکی از متخصص طب سنتی در مورد تای ماساژ می گفت: این ماساژ در کشور تایلند محبوبیت زیادی دارد و یکی از مواردی است که باعث شده هر ساله تعداد گردشگران‌در این کشور بیشتر شود.
در کشورهای دیگر و همچنین ایران هم در برخی سالن‌ها این ماساژ ارائه می‌شود و تا حدودی مشابه کار دلاک‌ها در حمام‌های عمومی قدیم است که البته حرکات اصولی‌تر و متناسب‌تر صورت می‌گیرد.

به‌تازگی نام این ماساژ را در یکی از سریال‌های ایرانی شنیدم و کنجکاو شدم در مورد این ماساژ اطلاعات بیشتری کسب کنم و در گفت‌وگو با دکتر سیدمهدی میرغضنفری، پزشک و متخصص فیزیولوژی توضیحاتی را دریافت کردم.

ماساژ سنتی تایلند یا تای ماساژ دارای حرکات فشاری، کششی و مالشی است و از نوک انگشتان پا تا فرق سر (به‌جز ناحیه شکم و قفسه سینه) را شامل می‌شود که با افزایش گردش خون به بهبود دردهای بدن کمک می‌کند.این نوع ماساژ به کمک روغن با رایحه‌های متناسب با مشکل هر شخص و روی تشک و زمین انجام می‌شود و با کمک به افزایش گردش خون به رساندن اکسیژن و مواد غذایی بیشتر به عضلات و تقویت آنها منجر می‌شود و می‌تواند موجب بهبود درد زانو و کمر شده و کوفتگی و سفتی و کشیدگی عضلات و تاندون‌ها و رباط‌ها را رفع کند.

همچنین این ماساژ می‌تواند به بهبود سردردهایی که ریشه عصبی دارند کمک کند و حمله‌های میگرنی را به تعویق اندازد و افسردگی و اضطراب و استرس را التیام بخشد.

ماساژ تایلندی یا تای ماساژ

تای ماساژ با افزایش جریان خون در سطح پوست باعث تقویت و تحریک غدد چربی زیر پوستی و نرم و لطیف‌تر شدن پوست می‌شود و با فعال کردن غدد مترشح عرق سبب خروج بیشتر توکسین و اوره و دیگر مواد زائد بدن و روشنی پوست می‌شود.

البته باید به یاد داشته باشید این ماساژ برای برخی افراد ممنوعیت‌هایی دارد و مبتلایان به سرطان و بیماری‌های خود‌ایمنی، سالمندان دچار پوکی استخوان و آرتریت، افراد دچار روماتوئید و ناراحتی‌های قلبی، کسانی که مبتلا به تب‌های ویروسی و عفونی هستند و مبتلایان به بیماری‌های پوستی مسری بهتر است از انجام این ماساژ پرهیز کنند.


بیشتر بخوانید:

عراق/راز/سزارین/باشگاه /ربات/نظارت/شیمی/تراکتور/آریایی/با/پرسپولیس/ترویج/ژن/جهت/دکتر/خواب/علیشاهی/از/خطر/برد/خاتمی/کلان‌/تمرین/رضوی/ترامپ/تولد/استقلال/علائم/لبنان/گیاه/کالدرون/خودروسازی/بودیمیر/واردات/گرانی/لیگ/خوراکی‌/همه/بازی/توده/بنزین/سرخآبی/

نمایون
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یک =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون