امیررضا واعظ آشتیانی :بازیکنان خارجی با چه معیاری خریداری می‌شوند؟

امیررضا واعظ آشتیانی :بازیکنان خارجی با چه معیاری خریداری می‌شوند؟

نمایون – نمایی متفاوت از امیررضا واعظ آشتیانی :بازیکنان خارجی با چه معیاری خریداری می‌شوند؟

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازهامیررضا واعظ آشتیانی مدیر عامل اسبق باشگاه استقلال تهران گفت: باید مشخص شود پول خرید بازیکنان خارجی از چه منبعی تامین می‌شود و این بازیکنان با چه معیاری جذب می‌شوند که کیفیت لازم را ندارند.
خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : امیررضا واعظ آشتیانی در ارتباط با معضلاتی که خرید بازیکنان خارجی و بدهی‌های سرخابی‌های پایتخت به دنبال دارد، اظهار داشت:باید به طور شفاف مشخص شود پول خرید بازیکنان خارجی از چه منبعی تامین می‌شود و این بازیکنان با چه متر و معیاری جذب می‌شوند، چون اکثر آن‌ها کیفیت لازم را ندارند.وی در ادامه در خصوص وضعیت مالی این دو باشگاه خاطرنشان کرد:متاسفانه باشگاه‌ها شفافیت مالی ندارند و خودشان هم تکلیف هزینه‌ها و درآمدهای‌شان را نمی‌دانند. اصلا نظارتی وجود ندارد و وزارت ورزش نمی‌داند چه اتفاقاتی در استقلال و پرسپولیس می‌افتد. وقتی حسابرسی صورت نمی‌گیرد و جلسات مجمع برگزار نمی‌شود، بدهی باشگاه‌ها هم به صورت شفاف ارائه نخواهد شد.مدیر عامل سابق باشگاه استقلال تهران پیرامون عملکرد مالی دو باشگاه بزرگ پایتخت تصریح کرد:اگر حسابرسی انجام می‌گرفت و نتیجه آن مشخص می‌شد، وزارت ورزش می‌دانست استقلال و پرسپولیس چقد بدهی دارند. به صورت کلی نظارتی وجود ندارد به خصوص در بحث خرید بازیکنان که بی‌محابا عمل می‌شود و هزینه این کار‌ها از کجا پرداخت می‌شود؟ از بیت المال.امیررضا واعظ آشتیانی در مورد عملکرد مدیران استقلال و پرسپولیس گفت:هر مدیری می‌آید اصلا توجهی به منافع باشگاه ندارد و فقط به دنبال رفتار‌های پوپولیستی است. خرید بازیکنان خارجی در استقلال و پرسپولیس به صورت هندوانه دربسته است و اصلا مشخص نیست بازیکنی که قیمت آن ۸۰ هزار دلار بوده چگونه به یک‌باره به ۵۰۰ هزار دلار رسیده است. چرا بازیکنی که فصل قبل ۵۰۰ ملیون تومان گرفته فصل بعد دو میلیارد می‌گیرد؟ انگار در فوتبال ایران هیچ متر و معیاری برای سنجش بازیکن و سرمربی، ایرانی و خارجی وجود ندارد. به همین دلیل بازیکنان خارجی بدون هیچ سنجشی خریداری می‌شوند.امیررضا واعظ آشتیانی درباره سایر معضلات مدیریتی فوتبال ایران افزود:مشکل دیگر ما این است که به بازیکن، به عنوان هزینه نگاه می‌شود در حالی که در فوتبال دنیا، بازیکن سرمایه است و از آن درآمد کسب می‌شود. این اتفاقات رخ می‌دهد، چون ورزش ما دولتی است، ولی مدیران آن توانمند نیستند. متاسفانه برخی مدیران متعهد نیستند و هیچ قید و بندی به بیت المال ندارند. آن‌ها بازیکنان خارجی جذب می‌کنند که کیفیت ندارند و مبالغ آن‌ها هم نجومی است. سرانجام خرید بازیکنان بی‌کیفیت هم این است که بخشی از پول‌شان را می‌گیرند و برای بخشی که نگرفته‌اند به فیفا شکایت می‌کنند و مبالغ سنگین و محرومیت روی دست باشگاه می‌گذارند. این مدیران، هیچ تاوانی برای تصمیمات اشتباهی که می‌گیرند، نمی‌دهند و همه هزینه آن را بیت المال می‌دهد.امیررضا واعظ آشتیانی در پایان در ارتباط با خرید بازیکنان خارجی در زمان مدیریت خود گفت:هنگامی که من مدیر استقلال بودم تنها یک بازیکن خارجی خریداری شد که رینالدو، هافبک تیم ملی پرو بود. او دو فصل در استقلال بود و بعد از آن به کیه‌وو ایتالیا پیوست که نشان می‌دهد بازیکن باکیفیتی بود.


بیشتر بخوانید:

عراق/راز/سزارین/باشگاه /ربات/نظارت/شیمی/تراکتور/آریایی/با/پرسپولیس/ترویج/ژن/جهت/دکتر/خواب/علیشاهی/از/خطر/برد/خاتمی/کلان‌/تمرین/رضوی/ترامپ/تولد/استقلال/علائم/لبنان/گیاه/کالدرون/خودروسازی/بودیمیر/واردات/گرانی/لیگ/خوراکی‌/همه/بازی/توده/بنزین/سرخآبی/

سرگرمی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پنج =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون