حضور مستمر اتاق اصناف و نظارت بر بازار از عوامل کاهش قیمت اقلام پرمصرف

حضور مستمر اتاق اصناف و نظارت بر بازار از عوامل کاهش قیمت اقلام پرمصرف

نمایون – نمایی متفاوت از حضور مستمر اتاق اصناف و نظارت بر بازار از عوامل کاهش قیمت اقلام پرمصرف

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازه
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان خسرو ابراهیمی نیا نائب رئیس اتاق اصناف تهران گفت: ظبق آماری که ارائه شده ،  قیمت ۸۳ قلم کالا از تیرماه روند کاهشی داشته و جلوی افزایش قیمت ها گرفته شده است.
او با بیان اینکه عناصر مختلفی در کاهش قیمت‌ کالاها نقش دارد، افزود: یک از عنصر‌های اساسی اتاق اصناف، اتاق تهران، اتحادیه‌های زیر پوشش اتاق و اعضای واحد‌های صنفی است که در تهران و کل کشور فعالیت دارند.
ابراهیمی نیا با اشاره به فعالیت  ۸ هزار واحد صنفی در کشور، تصریح کرد: یک واحد صنفی مثل بازار می‌تواند با توازن عرضه و تقاضا قیمت‌ها را کنترل کند، همچنین حضور مستمر اتاق اصناف، بخش بازرسی اتاق اصناف در سطح شهر تهران و هماهنگی با وزارت صمت و سازمان صمت استان تهران و سازمان مصرف کننده، اراده قوه قضائیه و اراده حاکمیت بر اساس شفاف سازی و تعامل با اتاق اصناف و تفویض بخشی از فعالیت بخش کشاورزی به وزارت صمت موجب آرامش واحد صنفی و اصناف شده است.نائب رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه اصنافی که دارای پروانه کسب و زیر نظر اتحادیه هستند تخلف نمی‌کنند، افزود: تخلفات بیشتر مربوط به واحد‌های صنفی است که فاقد پروانه هستند.

بیشتر بخوانید: کاهش هزینه تولید، راهگشای مشکلات واحدهای تولیدی

در ادامه برنامه ایزدی مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمایت گفت: سازمان حمایت قیمت ۱۳۰ قلم کالا را هر روز به صورت مستمر پیگیری و در سامانه ای ثبت می‌کند.
او افزود: گزارش قیمت ۱۰۰ قلم کالا برای مراجع ذی ربط ارسال می‌شود که این اطلاعات قیمتی به بانک مرکزی و مرکز آمار در بررسی قیمت‌ها در سطح کشور کمک می‌کند.
ایزدی تصریح کرد: در سال ۷۴ به دلیل خلاء در وزارت بازرگانی، نیاز به رصد مستمر بود که امروزه نیز سامانه ۱۲۴.ir را داریم که در این سامانه قیمت کالا‌های مورد نیاز مردم به صورت مستمر و روزانه رصد می‌شود.
او افزود: در بررسی قیمت‌ها گزارش روزانه ارائه می‌شود. همچنین تغییرات یک روز به نسبت میانگین روز قبل از آن را داریم و مقایسه تغییرات در یک هفته را نیز بررسی می‌کنیم.
این مقام مسئول گفت: طیف وسیع کالا‌های دیگر متناسب با نیاز کشور نیز در سامانه رصد می‌شود. در مقطع بررسی شده ۵۳ کالا از ۱۰۰ قلم کالا کاهشی بوده و ۱۸ قلم کالا تغییری نداشته است.
او ادامه داد: در این گزارش قیمت روز کالاها در تاریخ ۲۴ مهرماه به نسبت متوسط ماه آمده که میزان تغییرات هم اعلام شده است. بر این اساس بیشترین میزان افزایش مربوط به جوجه یک روزه و خیار و چند مدل تیرآهن بوده و کاهش نیز به سیب زمینی اختصاص داشته است که در آن روز ۳۴ درصد کاهش قیمت داشته است.
مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمایت گفت: اگر شاهد آرامش در بازار هستیم ماحصل همکاری همه عوامل از جمله دولت، اصناف و به خصوص مردم است. مردم می‌توانند با ورود به سامانه اعلام شده قیمت مصوب کالا‌ها را مشاهده کنند و در صورت تخلف در قسمت شکوائیه، تخلفات را اعلام کنند که بعد از بررسی و تائید شکوائیه برای متخلفان پرونده تشکیل می‌شود، بررسی شکوائیه‌ها در همان روز انجام می‌شوند.
او افزود:در شش ماهه اول امسال حدود ۲ میلیون بازرسی از واحد‌های صنفی داشته ایم که با همکاری اصناف، بازرسین سازمان حمایت و کمک مردم انجام شده است.
ایزدی گفت: رصد مستمر قیمت در سامانه کنترل قیمت ۱۲۴.ir به صورت روزانه انجام می‌شود و در جلسه کارگروه تنظیم بازار با مدیریت وزارت صمت و بازرگانی قیمت‌ها از تولید تا توزیع بررسی و رصد می‌شود.
او افزود: حدود ۱۵۹ هزار تخلف در زمینه عدم درج قیمت در زمینه گرانفروشی، عدم صدور فاکتور گزارش شده است که بر اساس اسناد پرونده تشکیل می‌شود؛ شکوائیه‌ها نیز به دقت بررسی و به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.
انتهای پیام/


بیشتر بخوانید:

اختلاس/هالووین/هواشناسی/استقلال/فیلم/چگونه/ازدواج/توافق/حافظه/درمان/بیمه/پرخوری/ضد ویروس/به/کلامیدیا/زنان/اقامه/خطرات/انسداد/تیلور/هشدار/رئال/تعبیر خواب/سربازان/کوچصفهان/معلولان/موفقیت/مطالب/پرواز‌/آب/باشگاه/برف/کودک/صدا/مرگ/افیونی/تدریجی/امکان/رابطه/

اخبار
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون