ترویج ازدواج آسان منجر به کم شدن گناهان در جامعه خواهد شد

ترویج ازدواج آسان منجر به کم شدن گناهان در جامعه خواهد شد

نمایون – نمایی متفاوت از ترویج ازدواج آسان منجر به کم شدن گناهان در جامعه خواهد شد

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازهبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رئیس ستاد اقامه نماز کشور در همایش “پیشگامان عفاف و حجاب” که با حضور بانوان شاغل در مجموعه قضایی فارس و به میزبانی دادگستری استان فارس برگزار شد به تفسیر آیه ۳۵ سوره نساء پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در این همایش با بیان اینکه در این آیه از قرآن کریم تأکید شده است: اگر خوف دارید که بین زن و مرد تفرقه ایجاد شود بی تفاوت نباشید، تصریح کرد: در قرآن کریم تأکید شده است با انتخاب داور از زن و مرد تلاش نمائید اختلاف با کد خدامنشی حل شود.
او افزود: اگر بدانیم که برخی اختلافات در اکثر خانواده‌ها وجود دارد حل اختلافات راحت‌تر خواهد شد.
حجت الاسلام قرائتی در ادامه با اشاره به اینکه در این آیه قرآن تأکید شده است اطلاعات از اختلافات خانوادگی باید به صورت طبیعی و به دور از هر گونه حدس و گمان و تجسسی به دست بیاید، گفت: این بدان معناست که باید در درجه اول این اختلافات توسط خود زن و شوهر حل و فصل شود، اما اگر افراد و نزدیکان به درجه‌ای از اطمینان از وجود اختلاف خانوادگی برسند برای حل و بر طرف کردن و جلوگیری از توسعه اختلاف مسئول هستند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور همچنین بیان کرد: ازدواج راه خداست و باید ترویج یابد و زمینه را برای ازدواج آسان فراهم نمائیم چرا که این مسیر منجر به کم شدن گناهان در جامعه خواهد شد.
او در خصوص ترویج ازدواج آسان نیز تصریح کرد: باید برای ترویج ازدواج آسان عزم و اراده داشته باشیم چرا که هر کاری را که بخواهیم انجام دهیم با اراده می‌توانیم به سرانجام برسانیم.
معاون فرهنگی دادگستری استان فارس هم در این همایش، گفت: اسلام و شریعت و پیامبر اسلام (ص) برای بانوان شأن و جایگاه ویژه‌ای قرار داده است بنابراین باید برای اداره جامعه و امور قضایی نیز از نظرات زنان به شایسته‌ترین شکل استفاده شود.
حجت الاسلام المسلمین سید صدراله رجائی نسب با بیان اینکه در هیچ دین و شریعتی به اندازه اسلام برای زنان منزلت تعریف نشده است، افزود: در طول قرن‌ها نقش بانوان بسیار ممتاز بوده است و تاریخ سرشار از اتفاقات، حوادث و خدماتی است که در آن زنان از مردان پیشی گرفته اند.
او افزود: نقش زنان در ایجاد، ثبات و ادامه انقلاب اسلامی بر هیچکس پوشیده نیست و زنان با تربیت نسل‌ها و فرزندان و ترویج دیدگاه‌های انقلابی نقش بسزایی در پیشرفت انقلاب اسلامی و کشور داشته اند.
معاون قضایی و فرهنگی دادگستری فارس با تأکید بر اینکه باید از ایده‌ها و افکار بانوان در همه امور بخصوص در زمینه فرهنگی استفاده شود به پیشگامی بانوان شاغل در مجموعه قضایی استان در امر ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: خداوند رحمان خطاب به پیامبر اسلام (ص) فرمودند: اولین مخاطبان حفظ عفت و صیانت مردان هستند و به موازات اینکه زنان را بعنوان گروهی ارزشمند و بی بدیل معرفی کرده است به همان موازات به مردان نیز در راستای حفظ عفاف تأکید شده است چرا که افراد پاکدامن، عفیف و با حیا اعم از زن و مرد شریف‌ترین و با ارزش‌ترین افراد جامعه هستند.
حجت الاسلام والمسلمین رجائی نسب قائل شدن امتیاز برای زنان نسبت به مردان در بحث عفاف در اسلام را بخاطر حفظ جایگاه زنان خواند و افزود: زن به منزله جواهر و درّ بی نظیری است که آحاد جامعه وظیفه صیانت از آنان را بر عهده دارند.
او در ادامه در جمع بانوان شاغل در دادگستری فارس افزود: حجاب برای زنان حفظ شخصیت است و این حجاب دژ و مانع مستحکمی در برابر تعرض است.
این مقام قضایی استان بیان کرد: اسوه همه شما بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) است و اینکه شما فاطمه زهراء (س) را به عنوان الگو انتخاب کرده اید اوج افتخار است.
او اظهار کرد: امام زمان (عج) به عنوان با ارزش‌ترین عنصر هستی الگو قرار گرفتن حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگو و اسوه همه عالم را حجت قرار داده است و این امر نشان دهنده این است که شخصیت حضرت فاطمه فراتر از همه تاریخ می‌تواند در همه عرصه‌های مختلف از جمله زندگی شخصی، اجتماعی و همچنین بحث عفاف و حجاب الگو و اسوه برای همه مردان و زنان باشد.
معاون فرهنگی دادگستری فارس در ادامه به موضوع حجاب حداقلی و حجاب حداکثری اشاره و تأکید کرد: چادر به عنوان حجاب حداکثری پاسخی منفی به همه چشم‌های ناپاک و قلب‌های بیمار است.
او همچنین بر پیشگامی زنان مجموعه قضایی استان در جامعه و احساس مسئولیت در جمع خانواده، همکاران و دوستان در راستای ترویج حجاب حداکثری تأکید کرد و گفت: متأسفانه در جامعه ما بسیاری مسائل قبح خود را از دست داده است و ممکن است سکوت ما آثار زیانباری را در پی داشته باشد.
انتهای پیام/م
همایش پیشگامان عفاف و حجاب


بیشتر بخوانید:

اختلاس/هالووین/هواشناسی/استقلال/فیلم/چگونه/ازدواج/توافق/حافظه/درمان/بیمه/پرخوری/ضد ویروس/به/کلامیدیا/زنان/اقامه/خطرات/انسداد/تیلور/هشدار/رئال/تعبیر خواب/سربازان/کوچصفهان/معلولان/موفقیت/مطالب/پرواز‌/آب/باشگاه/برف/کودک/صدا/مرگ/افیونی/تدریجی/امکان/رابطه/

اخبار
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون