اقامه نماز در کشور با وضع مطلوب فاصله دارد/باید برای نماز سرمایه گذاری کنیم

اقامه نماز در کشور با وضع مطلوب فاصله دارد/باید برای نماز سرمایه گذاری کنیم

نمایون – نمایی متفاوت از اقامه نماز در کشور با وضع مطلوب فاصله دارد/باید برای نماز سرمایه گذاری کنیم

جمله رنگی امروز:
هیچوقت در رسیدن به آنچه که از ته دل می خواهی تسلیم نشو.

اقامه نماز در کشور با وضع مطلوب فاصله دارد/باید برای نماز سرمایه گذاری کنیم
حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در پنجمین اجلاس استانی باعنوان نماز و مدرسه در شیراز،گفت: همه دست اندرکاران جامعه اسلامی در ارتباط با نماز مسئول هستند که باید به وظایف خود عمل کنند.
او با بیان اینکه ما از مدار قرآن پرت شده ایم و دست و پا میزنیم و به جایی نمیرسیم، گفت: قرآن می‌گوید اولین ساختمانی که ساخته شد کعبه و مسجد بود، اما ما شهر‌ها و محله‌هایی داریم که بعد از ۳۰ تا ۴۰ سال هنوز مسجد ندارند.
حجت الاسلام قرائتی اظهارکرد: نماز دغدغه ما نیست، صبح فرزندان را صدا می‌زنیم و می‌گوییم مدرسه آنان دیر شد، اما نمی‌گوییم نماز آنان قضا شد.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: نسل ما چند نفر می‌توانند اذان بگویند؟ در ظهر عاشورا امام حسین (ع) سر نماز ایستاد، اما ما نماز نمی‌خوانیم و سینه می‌زنیم.
او گفت: شاه عباس ۴۰۰ سال پیش برای کربلای مستحبی ما کاروانسرا ساخت، اما ما برای نماز واجب مسافران مسجد نداشتیم.
حجت الاسلام قرائتی همچنین با اشاره به ویژگی‌های بندگان صالح بیان کرد: بندگان صالح برای مردم تفسیر نشده است، بندگان صالحان یاران امام زمان (عج) هستند، بندگان صالح کسانی هستند که در بله برون به داماد گیر نمیدهند.
او ادامه داد: تمام حرکت‌هایی که دشمن را عصبانی می‌کند کار بندگان صالح است، اینکه رهبر معظم انقلاب گفتند با رییس جمهوری آمریکا صحبت نمی‌کنند عمل صالح است.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه تمام کمال‌ها در نماز است، گفت: ازدواج در نماز است چرا کسی که ازدواج کند هر رکعت نماز او برابر با ۷۰ رکعت می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با انتقاد از اینکه نباید نماز را در پنهان بخوانیم، افزود: اقامه نماز یعنی اینکه ما باید نماز خود را نشان دهیم، حرکتی در این زمینه شده، اما ضعیف است.
او ادامه داد: با افرادی که نماز نمی‌خوانند باید صحبت کرد و متوجه شد دلیل نماز نخواندن آنان چیست.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: ۲۷ جای قرآن نماز و زکات بهم چسبیده است یعنی باید از پول زکات را خرج نماز کنیم.
حجت الاسلام قرائتی افزود: باید روی نماز سرمایه گذاری کنیم چرا که اگر نماز قطع شود کار‌های دیگر نیز قطع می‌شود.
او بیان کرد: نماز مربوط به اسلام نیز نیست، مربوط به زمان حضرت عیسی، حضرت موسی، حضرت شعیب و حضرت ابراهیم بوده است، نماز برای دین خاصی نیست.
قرائتی ادامه داد: کتاب نماز باید در تمام خانه‌ها وجود داشته باشد، پیش نمازان باید دوره ببینند که در مدارس و دانشگاه‌ها چگونه صحبت کنند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به فعالان و مربیان ستاد اقامه نماز افزود: دلنشگاه مدرک حوزوی و دانشگاهی لازم است، اما کافی نیست لذا باید میزان مطالعه خود را افزایش دهید، کتاب‌های شهید مطهری را مطالعه کنید.
او ادامه داد: نماز ظهر اداره را جزو دین (وظیفه) حساب نکنید، مومن کسی است که خارج از اداره نیز صدای اذان شنید نماز بخواند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به مربیان آموزشی نماز گفت: هنر شما این است که فارغ التحصیلان نمازخوان باشند وگرنه فارغ التحصیل در همه جای دنیا تربیت می‌کنند.
حجت الاسلام قرائتی افزود: می‌شنویم که دانشجوی با حجاب به دانشگاه می‌آید و به مرور وضعیت حجاب او تغییر می‌کند؛ باید خاک دانشگاه، آموزش و پرورش و حوزه را تغییر دهیم.
او ادامه داد: اگر می‌خواهیم مردم را رشد دهیم باید از مردم، در مردم و با مردم باشیم لذا روحانی، استاد دانشگاه و معلم خوب باید این ویژگی را داشته باشند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: پنجشنبه تعطیل است، این قانون غلط است که حوزه و دانشگاه تعطیل است، این قانون‌های غلط را باید تغییر دهیم.
حجت الاسلام قرائتی افزود: ما آیت الله، دکتر و فوق لیسانس کم نداریم، ما جوهر کم داریم؛ باید قانع به درس‌های حوزه و دانشگاه نباشیم باید ابتکار عمل به خرج دهیم.
او با بیان اینکه قرآن در کشور غریب است، اظهارکرد: تفسیر قرآن واجب است چرا از این تفسیر غافل شده ایم؟ تمام روحانیون شیراز باید زیر نظر امام جمعه دوره تفسیر را ببینند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه با انتقاد از اینکه همه جای جمهوری اسلامی پول است جز برای اقامه نماز گفت: به طلبه‌ها گفته ایم حتی اگر آموزش و پرورش پول نمی‌دهد شما به مدارس بروید: اداره قند و شکر با ۲۰ تا نیرو هر روز نماز جماعت دارد، اما مدرسه ۳۰۰ نفری نماز جماعت ندارد.
قرائتی افزود: نماز ذکر خداست و هر کس به نماز بی اعتنایی کند زندگی او نکبت می‌شود.
پنجمین اجلاس استانی نماز در شیراز


بیشتر بخوانید:

۹۰/اعصاب/فرونشست/گابریل کالدرون/قیمت طلا/ایران/حاشیه/من/فواید/Huawei HiCar/کلاهبرداری/داریوش/افزایش/مخدر/استنت/خواص/خوزستان/تالاب/برگشت/چطور/اسید/نوشیدنی/پارس/عکس/داخل/لاپاراسکوپی/سکته/بارسلونا/۳/خودرو/بدهی/فتحی/اصول/زمستان/راه/متن/نوشته/حساسیت/خانواده/

اخبار
گوگل
منبع:
باشگاه خبرنگاران جوان

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 8 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون