نمایون @ چند توصیه ضروری درباره ماسک – دانستنی ها

نمایون @ چند توصیه ضروری درباره ماسک – دانستنی ها

نمایون @ چند توصیه ضروری درباره ماسک – دانستنی ها

جمله رنگی امروز:
سفری به طول هزارفرسنگ با یک گام آغاز می شود
سلامت نیوز:این روزها متخصصان به دلیل شیوع کرونا بر ضرورت استفاده از ماسک به هنگام خروج از خانه و جهت محافظت از سلامت خود و اطرافیان‌شان تاکید می‌کنند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، استفاده از ماسک به ویژه در محیط‌های پرازدحام مانند فروشگاه‌ها، پیاده‌روها یا در وسائل حمل و نقل عمومی اهمیت بیشتری دارد اما نباید فراموش کرد که استفاده از ماسک نیاز به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را از بین نمی‌برد.
در صورتی که خودتان کارفرما هستید، استفاده از ماسک را در محیط کار برای کارمندان و ارباب رجوع‌ها الزامی کنید
بنا بر پایگاه اطلاع‌رسانی “مولتنومه” آمریکا به نقل از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های این کشور (CDC) به طور کلی عمل به توصیه‌های زیر در هر صورت به دلیل شیوع کرونا ضروری است:- فاصله دو متری بین خود و دیگر افراد را حفظ کنید.
– صورت خود را به هیچ وجه لمس نکنید.- به هنگام سرفه و عطسه جلوی صورت خود را بگیرید.- دست‌هایتان را مرتب بشویید.- اگر بیمار هستید برای محافظت از دیگر افراد در خانه و دور از دیگران بمانید.- کودکان زیر دو سال نیازی به استفاده از ماسک ندارند.در محل کار در محل کار نیز علاوه بر حفظ فاصله خود با دیگران سعی کنید از ماسک استفاده کنید. در صورتی که خودتان کارفرما هستید استفاده از ماسک را در محیط کار برای کارمندان و ارباب رجوع‌ها الزامی کنید.
استفاده از ماسک نیاز به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را از بین نمی‌برد
البته به یاد داشته باشید ، برخی از افراد به دلیل وضعیت سلامتی و سن توانایی استفاده از ماسک را ندارند. در این موارد الزام را برای آن‌ها استثنا کنید.
نحوه استفاده از ماسک‌های پارچه‌ایهنگام استفاده از ماسکح‌های پارچه‌ای از رعایت موارد زیر اطمینان حاصل کنید:- دهان و بینی خود را به طور کامل بپوشانید.- لبه‌های ماسک باید به طور کامل به صورت بچسبد و بین پوست و لبه‌های آن نباید شکافی وجود داشته باشد.- ماسک نباید در تنفس شما اختلال ایجاد کند.- هر چه پارچه ضخیم‌تر و بافت آن فشرده‌تر باشد محافظت بهتری دارد.- بعد از هر بار استفاده، ماسک را با صابون و آب گرم بشویید.
استفاده از ماسک به ویژه در محیط‌های پرازدحام مانند فروشگاه‌ها، پیاده‌روها یا در وسائل حمل و نقل عمومی اهمیت بیشتری دارد
– ماسک‌های پارچه‌ای ممکن است باعث ایجاد خارش پوست صورت شوند اما نباید آن‌ها را از روی صورت برداشت یا دست خود را برای لمس صورت زیر آن برد.
ماسک‌های پزشکی- به دلیل کمبود ماسک‌های تخصصی توصیه می‌شود عموم مردم از ماسک‌های پزشکی یا N۹۵ استفاده نکنند.- کارکنان مراقبت‌های بهداشتی برای ایمن ماندن و انجام وظیفه در خط مقدمِ مقابله با کرونا به این ماسک‌های پزشکی احتیاج دارند.- ماسک‌های پزشکی به طور محدودی تأمین می‌شوند و باید اطمینان حاصل کرد که این موارد فقط به کارکنان مراقبت‌های بهداشتی مقدم می‌رسد.


بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

علمی و دانستنی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون