چه کسانی می‌توانند لاپاراسکوپی انجام دهند؟ – درمان – مراقبت

چه کسانی می‌توانند لاپاراسکوپی انجام دهند؟ – درمان – مراقبت

نمایون – نمایی متفاوت از چه کسانی می‌توانند لاپاراسکوپی انجام دهند؟ – درمان – مراقبت

جمله رنگی امروز:
بزرگ فکر کن “تقدیر” تقویم افراد عادی ست … و “تغییر” تدبیر افراد عالی …

چه کسانی می‌توانند لاپاراسکوپی انجام دهند؟ - درمان - مراقبت
جراحی لاپاراسکوپی دو کاربرد دارد، زیرا می‌تواند همزمان برای تشخیص و درمان بیماری به کار برود. امروزه اکثر اعمال جراحی شامل انواع جراحی‌های چاقی و متابولیک، جراحی کانسر (سرطان)های دستگاه گوارش، ترمیم فتق‌های جدار شکم و کشاله ران، جراحی‌های زنان (برداشتن رحم، میوم، کیست‌های تخمدان، اندومتریوز و…)، جراحی کبد و کیسه صفرا و سنگ‌های مجاری صفراوی، جراحی بیماری‌های مری (آشالازی، ریفلاکس و…)، جراحی برداشتن طحال (اسپلنکتومی)، جراحی سمپاتکتومی برای بیماران با تعریق شدید، جراحی برداشتن غده فوق‌کلیه، جراحی برداشتن غده تیموس برای درمان میاستنی گراویس (شلی عضلانی) و… به‌وسیله لاپاروسکوپی قابل انجام است.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،معمولا برای این نوع جراحی، بیهوشی عمومی به کار برده می‌شود. در طول لاپاراسکوپی، جراح شکاف‌هایی به طول 5 تا 12 میلی‌متر در شکم ایجاد کرده و شکم را با گاز دی‌اکسید کربن متورم می‌سازد. پر کردن شکم با گاز باعث می‌شود تا پزشک بتواند اندام‌های شکمی را بهتر و واضح‌تر ببیند.
زمانی که شکم متورم شد، جراح، لاپاراسکوپ را وارد شکاف‌ها می‌کند. دوربین متصل به لاپاراسکوپ تصاویری از اجزای داخل شکم روی پرده یا مانیتور نمایش می‌دهد و جراح می‌تواند اجزای داخل شکمی را به‌طور زنده و در لحظه مشاهده کند.
تعداد و اندازه شکاف‌ها بستگی به بیماری خاصی دارد که جراح اقدام به کشف یا جلوگیری از آن کرده است. در حالت کلی، بین دو تا پنج شکاف یا برش ایجاد می‌شود که ابزار جراحی‌های دیگر از آنها وارد می‌شوند. زمانی که عمل به اتمام رسید، شکم از گاز دی‌اکسید کربن خالی شده و ابزار از داخل شکم خارج می‌گردد. در نهایت، برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند.
برای انجام لاپاراسکوپی بیمار باید به‌خوبی انتخاب شود، زیرا برخی بیماران شرایط لازم برای روش لاپاراسکوپی را ندارند.بیمار باید قبل از انجام هر اقدامی بررسی‌های اولیه را انجام دهد و بعد از آن پزشک متخصص تایید نهایی را برای انجام لاپاراسکوپی می‌دهد. به‌طور کلی اگر بیمار به‌خوبی انتخاب شود، کار با دقت بالا انجام می‌شود، برای همین می‌توانیم بهترین نتیجه را برای بیمار انتظار داشته باشیم.
لاپاراسکوپی عملی است که داخل شکم با گاز پر‌می‌شود که این گاز می‌تواند روی ریه‌ها و قلب اثرگذار باشد، برای همین بیمار باید از نظر قلبی، ریوی و بیهوشی تایید شود. همچنین برای برخی بیماران بدحال بهتر است لاپاراسکوپی انجام نشود.

چه کسانی می‌توانند لاپاروسکوپی انجام دهند؟ – درمان – مراقبت


بیشتر بخوانید:

حکمبیوگرافی7بررسیمبانیفیلمی….مافیایاردوغتصاویر….خانه….فصلخون‌بازی تمامیبرایطعنه‌اقداملزومطرحچنطالعقیمتچنراهکارها14 توصیه بربهترینشناختصرفه‌جوییمعرفیآمادگیچرااگرداستانآنچهبوشهرعکسنمایون-7چگونهپهپادینمایون-50حمله تندچگونهمرزبانیمکان‌های منحصرنسخه خوراکتفاوت جالب

علمی و دانستنی
گوگل
منبع:
سلامت نیوز

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون