نمایون @ راهنمای خرید دریل شارژی ، چکشی و گیربکسی ماکیتا و رونیکس + قیمت

نمایون راهنمای خرید دریل شارژی ، چکشی و گیربکسی ماکیتا و رونیکس + قیمت

نمایون – نمایی متفاوت از راهنمای خرید دریل شارژی ، چکشی و گیربکسی ماکیتا و رونیکس + قیمت

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازه
[ad_1]

یکی از ابزارآلات پرکاربرد دریل است . حتما شما نیز انواع و اقسام دریل ها با برند های گوناگون را در مغازه ها دیده اید و انتخاب یک دریل مناسب از میان آن ها با خصوصیات و انتظارات مدنظرتان ، برایتان مشکل ساز شده است و به دنبال راهنمای خرید دریل مناسب هستید.

 
مشاهدۀ قیمت انواع دریل
 
انواع دریل بر اساس نوع کاربرد
قبل از خرید بهترین مارک دریل شارژی و برقی و خانگی نیاز است که ابتدا انواع دریل را بشناسید ؛
دریل های ساده
معمول ترین نوع دریل ها ، دریل های ساده هستند که به مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی ، آپشن هایی به آن ها اضافه شد از جمله : تغییر گشتاور ، تغییر جهت چرخش و تنظیم سرعت .
موارد استفاده دریل های ساده عبارتند از : سوراخ کاری فلزات ، چوب و پلاستیک .
سه نظامی که در این نوع از دریل ها استفاده شده ، در دو شکل خودکار و آچار خور موجود است .
همچنین نوع مته این دریل ها براساس جنس سطوح مختلف ، مشخص می گردد .
از دریل های ساده ، معمولا در خانه ها و یا واحدهای صنعتی کوچک استفاده می شود .

دریل های چکشی
به نقل از وبلاگ جایینو این مدل از دریل ها می توانند به عنوان چکش و جهت ایجاد ضربه هم زمان با چرخش به کار روند . نحوه کار دریل های چکشی به این صورت است که با چرخش مته ، ضربه هایی عمود به سطح مورد نظر می زنند . از این مدل دریل ها معمولا برای سطوح سخت و ضخیم تر مانند مصالح ساختمانی استفاده می شود زیرا با استفاده از ضربه های وارده ، سطوح سخت را راحت تر سوراخ می کنند .
دریل های چکشی همان کار دریل های ساده را انجام می دهند و علاوه بر آن امکان تنظیم حالت روی مدل سوراخ کردن ضربه ای را نیز دارا می باشند . به منظور تسلط به هنگام کار با این نوع از دریل ها ، دسته ای کمکی در قسمت جلویی آن طراحی و تعبیه شده است .
 
دریل های بتن کن یا SDS
همان گونه که از نام این دسته از دریل ها مشخص است ، جهت سوراخ نمودن سطوح با مصالح سخت مانند سیمان و بتن کاربرد دارند . طراحی خاص سه نظام علاوه بر داشتن موتور قوی ، ویژگی منحصر به فرد دریل های بتن کن است . از آنجا که سه نظام ، عهده دار نگهداری مته است لازم است تا جنس با کیفیتی داشته باشد . سه نظام در این نوع از دریل ها به دو دسته معمول 4 شیار (sdsplus) و 5 شیار (sdsmax) تقسیم می شود که از دسته اول عموما در دریل های بتن کن نیمه صنعتی و از دسته دوم برای دریل های بتن کن صنعتی و بزرگ ، بهره می برند .
 
دریل های چکشی تخریب
از میان انواع دریل های دستی ، دریل های چکشی تخریب ، قدرتمند ترین و سنگین ترین دریل ها محسوب می شوند و کاربرد آن ها جهت تخریب نمودن سنگ ها و سازه ها می باشد .
موتور قدرتمند و گشتاور بالای این نوع از دریل ها ، آن ها را از دیگر دریل ها متمایز کرده است .
در دریل های چکشی تخریب ، به منظور تخریب ، قلم را جایگزین مته نموده اند .
 
دریل نمونه بردار
مدل دیگری از دریل ها به منظور ایجاد سوراخ های بزرگ و نمونه برداری از مواد صنعتی مختلف جهت ارسال به آزمایشگاه های ریخته گیری ، تولید شده اند . نوع طراحی و ساز و کار سه نظام مته دریل های نمونه بردار با انواع دیگر ، تفاوت دارد .
 
دریل ستونی
برای ایجاد سوراخ های دقیق روی سطوح گوناگونی از جمله : سنگ ، کریستال ، چوب و فلز ، دریل های ستونی به کار گرفته می شوند . این نوع از دریل ها ، تا اندازه مشخص شده ای امکان حرکتی به صورت عمودی ، دارند به همین دلیل به اطراف منحرف نمی شوند و سوراخ کاری را با دقتی بالا انجام می دهند . از دریل های ستونی بیشتر در واحد های صنعتی و نیمه صنعتی و همچنین در کارگاه ها استفاده می شود .
 
دریل پیچ گوشتی شارژی
برای دریل کردن پیچ در مواد متفاوت از دریل پیچ گوشتی شارژی (cordless impact driver) استفاده می شود . این نوع دریل برای سوراخ کاری قابل استفاده نبوده و سه نظام و پیچ تنظیم گشتاور هم ندارند و تنها امکان اتصال سری پیچ گوشتی دارند اگرچه اگر واقعا به دنبال کارآیی یک پیچ گوشتی شارژی هستید باید سراغ خرید بهترین مارک و مدل پیچ گوشتی شارژی بروید
 
دریل 90 درجه
دریل 90 درجه (cordless right-angle drill/driver) شبیه به دریل شارژی معمولی می باشد و تنها تفاوتش زاویه 3 نظام با بدنه دریل بوده که 90 درجه است . همین ویژگی ، امکان کار در فضا های محدود را فراهم می آورد ، مناسب جهت استفاده خانگی نیست و بیشتر مورد استفاده برق کار و لوله کش ها می باشد .
 
انواع دریل بر اساس منبع انرژی
دریل های الکتریکی در دو نوع برقی و شارژی موجود هستند .
دریل بی سیم یا شارژی
این نوع از دریل ها توسط باتری ، کار می کنند و معمولا امکان کنترل سرعت و گشتاور را دارند .
ویژگی تغییر جهت چرخش ، دریل های بی سیم را به ابزاری کاربردی به نام پیچ گوشتی شارژی تبدیل کرده است .
دریل های شارژی نسبت به نوع برقی سبک تر بوده و حمل آسان تری دارند ، علاوه بر این به برق نیازی ندارند و باطری اضافه ای همراه خود دارند که می توان از آن ها در هر جایی استفاده نمود .
 
دریل سیمی یا برقی
دریل های سیمی توسط جریان برق روشن و کار می کنند . طول کابل برق این دریل ها نقطه ضعف و محدودیت دریل های برقی می باشد که باعث می شود تنها در مکان هایی که برق شهری وجود دارد ، قابل استفاده باشند . اما این امر نکته مثبتی نیز دارد و آن این است که استفاده کننده از این نوع دریل ، دغدغه ای بابت اتمام باطری دریل نخواهد داشت . دریل های برقی نسبت به نوع باطری خور پر قدرت تر هستند و بیشتر خریداری می شوند .
 
همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ساختار و نحوه عملکرد دریل این مطلب را ببینید !

نکات مهم در خرید دریل شارژی
قدرت دریل شارژی
قدرت هر دریل توسط ولتاژ آن تعیین می شود هر چه ولتاژ بیشتر باشد به این معنی است که گشتاور و یا همان قدرت چرخش بیشتر است . ولتاژ دریل های شارژی چیزی در حدود 6 تا 36 ولت است . دریل هایی که وزن بیشتری دارند سطح ولتاژ بالاتری نیز دارند به عنوان مثال دریلی با وزن 3.5 کیلو گرم ، ولتاژی به اندازه 36 ولت دارد . بنابراین این دریل های با ولتاژ بالا ، مناسب کار های سنگین هستند و جهت استفاده های ساده و سبک تر هم چون نصب کابینت ، از دریل های با ولتاژ پایین هم می توان استفاده نمود .
بهتر است برای انجام کارهای سنگین از دریل های 18 ولتی و برای کار های خانگی ، شخصی و سبک تر ، دریل های با ولتاژ 12 ولت را انتخاب کنید .
 
سرعت دریل شارژی
اکثر دریل های شارژی ، دارای 2 سرعت کم و زیاد می باشند :
دریل های سرعت کم ، سرعتی در حدود 300 تا 400 دور در دقیقه (rpm) با میزان چرخش بیشتر دارند و برای باز و بسته نمودن پیچ ، کاربرد دارند .
دریل های سرعت زیاد ، سرعتی بین 1200 تا 1500 دور در دقیقه (rpm) دارند و جهت دریل کاری به کار می روند .
در دریل های شارژی که کیفیت بهتری دارند ، از اجزای الکترونیکی استفاده شده که بر اساس نوع کار مورد نظر ، سرعت دریل را کنترل و تنظیم می کنند .
باطری دریل شارژی
باطری و شارژر در دریل های شارژی ، مهم بوده و لازم است به آن ها توجه شود ، باتری ، قلب تپنده یک دریل شارژر محسوب می شود و قدرت و زمان کار دریل را تعیین می نماید .
 
امروزه استفاده از باتری های لیتیوم – یونی در ابزار هایی که شارژ می شوند رواج زیادی پیدا کرده ، چرا که دستگاه های شارژی وزن کمتری دارند و زمانی که از آن ها استفاده نمی کنیم ، شارژ را در خود ذخیره می کنند ، در عین حال باتری های لیتیوم – یونی بازدهی مناسبی داشته و قیمت پایینی دارند پس اگر استفاده کمی از دستگاه دارید ، دریل های شارژی ، انتخاب مناسبی برایتان هستند .
 
نکات مهم در خرید دریل برقی
دریل های سیمی یا برقی در انواع مختلفی با ویژگی های مخصوص به خود ، در بازار موجود می باشند . برخی از ویژگی ها نیز در همه دریل های سیمی یکسان است .
در این قسمت به معرفی و بیان ویژگی های دریل های برقی ( سیمی ) می پردازیم .
قدرت موتور در دریل های برقی
ویژگی مهم و اساسی که لازم است به هنگام خرید دریل ، به آن دقت کافی نمایید ، قدرت موتور دستگاه است به طوری که قدرت موتور و توانایی دستگاه را برای انجام کار مورد نظرتان بسنجید .
عددی که با واحد آمپر مشخص می شود ، قدرت موتور دریل برقی را نمایش می دهد و محدوده آن معمولا بین 5 تا 10 آمپر می باشد . جهت کاربرد هایی ساده هم چون دریل نمودن پلاستیک یا چوب ، دریل برقی با موتور معمولی ، مناسب است ولی جهت انجام کار هایی سنگین و طولانی مثل دریل نمودن سنگ ، سیمان و مواد سخت ، لازم است قدرت موتور دریلی که خریداری می کنید بالا تر از 7 آمپر باشد .
هر چه قدرت موتور دستگاه بیشتر باشد ، آن دریل بهتر است .
بدیهی است که موتور های بزرگ تر ، طول عمر بیشتری دارند ، انجام دادن کار با آن ها آسان تر بوده و کم تر احتمال دارد که بسوزند .
 
سرعت در دریل های برقی
دریل های سیمی ، دکمه ای جهت تعیین سرعت دستگاه دارند چرا که کار های متفاوت ، سرعت های مختلفی نیاز دارند . کار هایی مثل سوراخ کردن مواد سختی مثل سیمان ، سرعت بالا لازم بوده در حالی که اگر برای سوراخ کردن مواد پلاستیکی ، از سرعت بالا استفاده شود ، احتمال ترک خوردن جسم مورد نظر ، وجود دارد .
معمولا سرعت نرمالی که برای انجام بیشتر کار ها استفاده می شود ، چیزی در حدود 700 تا 1000 دور در دقیقه است .

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با نویسنده مهمان یا کسب‌وکار او منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

[ad_2]
بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

سرگرمی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون