نمایون @ حمله به محمد رسول اف، برنده خرس طلای برلین : خودفروخته!

نمایون حمله به محمد رسول اف، برنده خرس طلای برلین : خودفروخته!

نمایون – نمایی متفاوت از حمله به محمد رسول اف، برنده خرس طلای برلین : خودفروخته!

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازهروزنامه اصولگرای جوان طی یادداشتی از اهدای خرس طلایی جشنواره برلین به فیلم محمد رسول‌اف، کارگردان ایرانی انتقاد کرد

روزنامه جوان: فیلم فیلمسازی که محکومیت قضایی دارد به جشنواره برلین می رود!
مراسم اختتامیه جشنواره فیلم برلین 2020 شب گذشته در کاخ برلیناله برگزار شد و هیئت داوران بخش مسابقه بین‌الملل فیلم “شیطان وجود ندارد” تازه‌ترین ساخته محمد رسول‌اف را به عنوان برنده جایزه خرس طلایی بهترین فیلم معرفی کرد.
بیشتر بدانید : “شیطان وجود ندارد” بهترین فیلم جشنواره برلین 2020 + عکس و معرفی برندگان برلیناله
در واکنش به این رویداد روزنامه اصولگرای جوان در یادداشتی با عنوان بازی خانه سینما و سازمان سینمایی در زمین «برلیناله» چنین نوشت: – جشنواره برلین چند سالی است که رسماً ریل‌گذاری‌های تازه‌ای برای سمت و سو دادن به سینمای ایران انجام می‌دهد. از جمله سیاستگذاری‌های هوشیارانه جشنواره برلین که چند سال پیش رئیسش به طور رسمی اعلام کرد با گرایش سیاسی آن را برگزار می‌کند آن است که اعلام کرده از آثار ایرانی که پروانه نمایش نداشته باشند و قاعدتاً به طور غیرقانونی در ایران ساخته شده باشند، میزبانی می‌کند.
صندلی خالی برای سینمای ایران
سه سال پیش این جشنواره برای جعفر پناهی صندلی خالی گذاشت و حالا برای فیلمساز خودفروخته‌ای، چون محمد رسول اف این کار را کرده است؛ دو فیلمسازی که هر دو محکومیت قضایی دارند و طبق قانون نباید در ایران فیلم بسازند ولی می‌سازند و به جشنواره برلین هم می‌فرستند.اگر تا چند سال پیش جشنواره‌های غربی صرفاً به ارائه مضمون و محتوای دلخواه برای جذب و به کارگیری و نیز هدایت فیلمسازان ایرانی همت می‌گماردند و در این طریق هم بعضاً موفق عمل می‌کردند، برلیناله رویکرد‌های فعالانه‌تری از خود نشان می‌دهد.
رسول‌اف با «شیطان وجود ندارد»!
امسال و در این دوره از جشنواره فیلم برلین محمد رسول‌اف با فیلم «شیطان وجود ندارد» در جشنواره برلین حاضر شد.این فیلم دو شب پیش در هفتادمین جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد و به دلیل منع خروج از کشور محمد رسول‌اف از سوی دادگاه انقلاب، صندلی این کارگردان در نشست خبری فیلم خالی بود.
مسافرت بی‌هدف به برلین
تعداد زیادی از مدیران و سینماگران با خرج دولت به این فستیوال‌ها می‌روند و چند روزی را خوش می‌گذرانند. این سفر‌ها به این امید است که محصولات سینمای ایران به بازار عرضه شود و فیلم‌های ایرانی به فروش برسند یا زمینه همکاری مشترک با طرف خارجی پیدا شود، اما آنچه در عمل دیده می‌شود، چیز دیگری است.لازم به ذکر است هفتادمین دوره جشنواره فیلم برلین به پایان راه رسید. این دوره از جشنواره با ریاست جرمی آیرونز بر هیات داوران خرس طلایی را به فیلمی از محمد رسول‌اف اهدا کرد. محمد رسول اف به دلیل ممنوع الخروجی موفق نشد در این مراسم شرکت کند. دخترش باران رسول اف بازیگر این فییلم به نمایندگی از پدرش این جایزه را دریافت نمود. 
بیشتر بدانید : واکنشی به یاد ماندنی به صندلی خالی جعفر پناهی در کن 2018+ فیلم
بیشتر بدانید : اصغر در خانه بمان, جعفر ممنوع الخروجی ات را در آغوش بگیر !
بیشتر بدانید : تاریخچه حضور سینمای ایران در جشنواره بین المللی برلین + تصاویر
بیشتر بدانید : عکس بازیگران ایرانی روی فرش قرمز جشنواره فیلم برلین 2020
 گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغseemorgh.com/cultureمنبع: روزنامه جوان


بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

نمایون
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون