بیوگرافی طناز طباطبایی و همسرش + زندگی شخصی طناز طباطبایی

بیوگرافی طناز طباطبایی و همسرش + زندگی شخصی طناز طباطبایی

نمایون – نمایی متفاوت از بیوگرافی طناز طباطبایی و همسرش + زندگی شخصی طناز طباطبایی

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازهبیوگرافی طناز طباطبایی
طناز طباطبایی از بازیگران محبوب و خوش چهره سینما که در این جا بیوگرافی ایشان را خواهید خواند. طناز طباطبایی از آن دست بازیگران همیشه در اوج و کم حاشیه اسـت. او سال پیش صفحه اینستاگرامی خودرا حذف کرد و مدتی هم از فضای مجازی فاصله گرفت اما امسال با ساختن صفحه ای جدید البته زیر نظر یک ادمین، بـه این دنیای شلوغ مجازی بازگشت. در ادامه با مجله تالاب همراه باشید.
 
چکیده ای از بیوگرافی طناز طباطبایی
نام : طناز طباطبایی
میزان تحصیلات: فارغ التحصیل کارگردانی تئاتر
زمینه فعالیت: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر
تاریخ تولد: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۶۲ / ۱۰ مه ۱۹۸۳
محل تولد: ‏تهران، ایران
پیشه: بازیگری
سال‌های فعالیت: از ۱۳۸۰ تا کنون
مدرک تحصیلی: کارشناسی کارگردانی تئاتر

بیوگرافی طناز طباطبایی :
طناز طباطبایی در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۶۲ در محله نیاوران تهران متولد شد.
 
طناز طباطبایی بسیار اهل خانه و خانواده اسـت، مادرش را بسیار دوست دارد و بـه او شدیدا وابسته اسـت، تنها خواهر کوچک تر او لیلا نام دارد و بـه خواهرش خیلی علاقه‌مند اسـت، خواهر طناز طباطبایی در سینما هیچ فعالیتی ندارد، بلکه شغل اصلی او مترجمی زبان اسـت.
 
پدر طناز طباطبایی در عرصه تجارت آدم بسیار موفقی اسـت ودر زمینه‌ی موسیقی نیز فعالیت دارد، طناز کارگردانی تئاتر خوانده، با موسیقی آشنایی دارد و گیتار می‌زند، مدتی هم کار نقاشی می‌کرد و کم و بیش نزد پدرش در عرصه بازرگانی فعالیت می‌کند.
 
طناز طباطبایی بازیگر خوش چهره کشورمان در جشنواره فجر سال 98 برنده جایزه مکمل زن شد.

 
ورود طناز طباطبایی بـه عرصه بازیگری:
طناز طباطبایی بازیگری را از شرکت در کلاس‌های آزاد بازیگری شروع کرد. که هنوز یک ماه از کلاس‌هایش نگذشته بود که اولین تجربه خودرا در سن ۱۸ سالگی برای بازی در «جوانی» سعید سلطانی درسال ۸۰ انجام داد. خانواده‌اش برای ورود او بـه عرصه بازیگری مخالفتی نکردند و بیشتر همراهش بودند.
 

ازدواج و همسر طناز طباطبایی
اصلا بـه ازدواج فکر نمیکنم و اگر فرزندی هم داشته باشم بیشتر از خودم دوستش نخواهم داشت. بـه شدت از پیر شدن هراس دارم و دوست دارم همیشه جوان و شاداب باشم. نه تنها از پیرشدن جسم که از پیرشدن فکر نیز می‌ترسم و از یک جا ماندن و بیهوده بودن متنفرم.
 
زندگی شخصی طناز طباطبایی از زبان خودش
خانواده‌ای دارم که همیشه بـه مـن چند گزینه می‌دهند و می‌گویند انتخاب کن و هیچ‌گاه دست و پایم را برای انجام کاری نمی‌بندند. پدرم پس از انتخاب این راه بـه مـن گفت :دوست ندارم تـو از کوچه و بازار بازیگر شوی. دوست دارم تحصیلات آکادمیک داشته باشی و تصمیم گرفتم در دانشگاه کارگردانی نمایش و تئاتر بخوانم

دوستان اندک و گزیده‌ای دارم. بـه روانشناسی عشق می‌ورزم. انسان جسور و آینده نگری هستنم و از زندگی عادی تنفر دارم. در اوقات فراغت خود بـه گالری‌هـای عکس و نقاشی می‌روم، همینطور فیلم تماشا می‌کنم و کتاب می‌خوانم. زیاد آدم معاشرتی نیستم. منطق خاص خودم را دارم و براساس ان عمل می‌کنم،‌ حالا می‌خواهد بقیه خوششان بیاید یا نیاید و کمی عصبی هستم.
 
حساسیت طناز طباطبایی در انتخاب لباس:
قبل از هر چیزی مهمترین نکته اسانی با ان لباس اسـت. من هیچوقت هم طراح خاصی برای همه ی لباس هایم نداشتم. خودم را خوب می شناسم و می‌دانم چه بپوشم بیشتر بهم می‌آید و طرفدار جدی سادگی هستم.
 
روی حساب همه ی این‌ها انتخاب هایم را خودم انجام میدهم و از طراح های‌ مختلف که کارهای متفاوتی دارند خرید می کنم. ولی همیشه در همه ی آن ها یک ویژگی بوده که بـه مدل و سبک و سلیقه من نزدیک بوده. من در مورد مد و لباس برخلاف خیلی ها که برندباز هستند و برند برای شان مهم اسـت ؛ این چیزها اهمیت ندارد و تنها مهم این اسـت لباسم ساده باشد و بتواند مدت زمان طولانی از ان زیاد استفاده کنم. یعنی اینطوری نباشد که یک‌بار بپوشم و بعد در کمد خاک بخورد. من دوست دارم یک دست لباس را بارها بپوشم. بـه نظرم این‌که سال های‌ سال از یک لباس استفاده کنی هیچ اشکالی ندارد.
 

آهسته و پیوسته قدم بر برداشتن:
بیشترین چیزی که برایم مهم بوده این اسـت که مثل نقاشی باشم که اول باید نقاشی کلاسیک را بیاموزد و انجام دهد و مثلاً یک کوزه را درست طراحی کند و بکشد و بعد بـه آرامی بـه نقاشی حرفه ای و ماندگار تبدیل شود. در مورد بازیگری هم من همین نظر را داشتم که اگر بـه آرامی قدم بر دارم و رشد کنم جایم محکم تر و تثبیت شده تر خواهد بودو خودم از خودم راضی تر خواهم بود. من هیچوقت فکر نمی‌کنم که تثبیت شدم و ماندم و تمام نمی‌شوم.
 
معیارهای انتخاب نقش طناز طباطبایی:
ویژه بودن کاراکتر اسـت و یکسری حرف‌هایی که کاراکترهای دیگر نمی‌توانند انها را بزنند. شیوه انتخاب ثابتی یا شیوه کار ثابتی ندارد. بـه گفته خودش:”بستگی بـه فیلمنامه دارد” بازی در نقش یک سگ قطعا تجربه ای متفاوت برای هر بازیگری اسـت. دیدن بازی ستاره‌ای معروف در نقش یک سگ هم تجربه ای متفاوت برای علاقمندان بـه بازیگری و هنرهای نمایشی اسـت. طناز طباطبایی، ستاره سینما، با بازی در نقش “میلو” سگ محبوب «تن تن» روی دیگری از توانایی‌هایش را بـه نمایش گذاشته اسـت. طباطبایی با کارنامه کاری درخشان و قابل دفاعی که ارائه داده اسـت ثابت کرده از شیفتگان تجربه‌های متفاوت اسـت.
همچنین اعتقادش براین اسـت که هر کاراکتری که یک بازیگر بازی می‌کند دنیای روانی خاصی برای خود دارد، و کوتاهی کارکتر مهم نیست بلکه چیزی که دارای اهمیت اسـت تاثیرگذاری ان اسـت.
 

بازی طناز طباطبایی در تئاتر:
تجربه بازی در تئاتر را داشته اسـت. دراین رابطه می گوید:” فضای تئاتر نسبت بـه سینما بـه من اجازه تجربه بیشتری میدهد. بـه اضافه این‌که من ان تجربیاتی که برای ورود و شناخت و یادگیری بازیگری در مدیوم سینما و تلویزیون لازم داشتم را پیدا کردم.
 
من هنوز مدیوم تئاتر را خوب نمی‌شناختم و کمی با ان برخورد سینمایی میکردم. اما در کارها یک شب هایی با تماشاچی بی واسطه حرف میزنم و این تجربه نفس بـه نفس بودن با تماشاگر را واقعا دارم لمس می کنم.
 
” او بـه اصل ” کم دیده شدن ولی خوب دیده شدن” بسیار معتقد اسـت. و ترجیح می دهد ۱۰ نفر مخاطب در تئاتر داشته باشد اما همان ده نفر متفاوت بودن نقش وی را تایید کنند تا در سینما مخاطبی میلیونی داشته باشد و آن طور که باید و شاید عمل نکند.

 
علاقه طناز طباطبایی بـه سینما:
بیشتر بـه سینما علاقمند اسـت و عاشق پرده نقره ایست. بـه نظر او سینما سبک بازی و ژانرو مدل متفاوتی از بازی را می‌طلبد، نمی توان این دو رابا هم مقایسه کرد زیرا شبیه بـه هم نیستند.
 
تاثیر گریم در بازی طناز طباطبایی:
من بـه عنوان بازیگر باید بازی خودم را بکنم گاهی گریم هم می‌تواند کمک کند. چهره پردازی در جایگاه خودش خیلی خوب اسـت و میتواند کمک کند، اما بـه عنوان بازیگر خیلی اعتقاد ندارم چهره پردازی بـه بازی کمک کند.
 

تاثیر بازیگر مقابل:
از نظر طناز طباطبایی بازی نقش مقابل تاثیر زیادی روی او دارد و درباره تجربه در مقابل بازیگران کاربلد می گوید کاملا این احساس را می کردم که این عزیزان انرژی های‌ زیادی بـه من هم منتقل میکنند، لذا ناخودآگاه اگر بازی من نقص داشت. یک دفعه ده پله بالا می آمدم بـه خاطر این‌که من هم پاسخ این انرژی را بـه همان شدت می دادم
 
نقد کارها:
طناز طباطبایی درباره کارهایش می گوید:طبق معمول افرادی که برای کارشان تلاش می‌کنند نسبت بـه ان کار غیرت نشان می‌دهند. پس در جایگاه نقد کردن نیستم زیرا بـه کار خود غیرت دارم ودر موردش نمی‌توانم صحبت کنم، بهتراست این نقد و بررسی ها را بـه دیگران واگذارم.
 
طناز طباطبایی بـه هیچ چیز جز بازیگری فکر نمی‌کند:
بـه هیچ تجربه دیگری جز بازیگری فکر نمی‌کنم چون باورم این اسـت که یک کار انجام بده اما ان یک کار را درست انجام بده. شاید چون یک کم کمال گرا هستم از انجام کارهای نصف و نیمه و غیر حرفه ای خوشم نمی‌آید. من از گالری گردی، تماشای آثار هنری، تماشای فیلم تئاتر، کتاب خواندن و سفر ذهن و روحم را تغذیه می کنم تا بتوانم در کارم خلاق تر باشم. این‌ها بـه اضافه ورزش یوگا که پای ثابت برنامه روزانه زندگی من هستند.
 

موفقیت طناز طباطبایی:
طناز طباطبایی فکر میکند هم اکنون در حد خودش می‌تواند آدم موفقی باشد، اما حالاحالاها با ان موفقیتی که ته ذهنش اسـت فاصله دارد.
 
آدرس صفحه اینستاگرام طناز طباطبایی tannaz.tabatabaeei@
در حال حاضر این صفحه تنها صفحه رسمی خانم طباطبایی در اینستاگرام اسـت و بـه دست ادمین کنترل می‌شود، پیج هایی با نام ایشان ساخته شده اند و البته فالوورهای فراوانی هم دارند اما رسمی و واقعی نیستند. در آخر مروری داریم بر آخرین فعالیت هـای خانم طباطبایی در فضای مجازی.
 

عکس های طناز طباطبایی

زیباترین بازیگر ایران

عکس های شخصی طناز طباطبایی

عکس های طناز طباطبایی


بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

سرگرمی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون