احمد فیصل العلی داور کم‌تجربه اردنی را بیشتر بشناسید ؛ خبرگزاری فوتبال ایران

احمد فیصل العلی داور کم‌تجربه اردنی را بیشتر بشناسید ؛ خبرگزاری فوتبال ایران

نمایون – نمایی متفاوت از احمد فیصل العلی داور کم‌تجربه اردنی را بیشتر بشناسید ؛ خبرگزاری فوتبال ایران

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازه



احمد فیصل العلی اسم داور اردنی است که به اتفاق تیم داوری اش فردا عصر در اربیل عراق سوت دیدار استقلال و الشرطه را به صدا درمی‌آورد.
خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : احمد فیصل داوری که البته خیلی سرشناس نیست و در ۵ دیداری که در جریان دیدار‌های تیم‌های ایرانی حضور داشته همواره داور چهارم بوده است. او حتی یک بازی برای استقلال هم در کوبل داوری حضور داشته است. با این همه در بررسی کارنامه قضاوت‌های این داور مشخص شد او علاوه بر اینکه تجربه لازم در قضاوت دیدار‌های سنگین اینچنینی را نداشته بلکه داور چندان خوش‌قدمی برای تیم‌های فوتبالی کشورمان نبوده است.اولین قضاوت؛ ۳ سال و ۹ ماه پیش!احمد فیصل العلی اولین بار در کوبل داوری تیم‌های ایرانی در فصل ۲۰۱۶ لیگ قهرمانان در دیدار تیم‌های الاهلی عربستان و تراکتور حضور داشت. مصافی که با برد ۲ بر صفر نماینده کشورمان با گل‌های آلویس نانگ و فرزاد حاتمی به پایان رسید. این دیدار ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ حدود ۳ سال و ۹ ماه پیش برگزار شد.بازی دوم؛ تساوی تیم ملی بزرگسالان!در تاریخ ۱۶ شهریور سال ۱۳۹۵ احمد فیصل العلی برای دومین بار باز هم در کوبل داوری به عنوان داور چهارم در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور داشت، در دیدار ایران و چین. تیم ملی ایران در پایان آن مسابقه به تساوی صفر- صفر دست یافت.مصاف سوم؛ بازی استقلال!استقلالی‌ها در فصل ۲۰۱۹ لیگ قهرمانان آسیا در تهران باید روبه‌روی الدحیل قطر بازی می‌کردند. دیداری که در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ با نتیجه یک- یک به پایان رسید. تک‌گل استقلال در آن مسابقه را روزبه چشمی زد. این داور آن روز هم داور چهارم بازی استقلال بود و در کادر داوری آن مسابقه حضور داشت. از این رو تقریباً با بازیکنان استقلال آشنایی دارد.دیدار چهارم؛ شکست ذوب‌آهن!احمد فیصل العلی در سال ۹۸ باز هم در یک دیدار دیگر در لیگ قهرمانان آسیا جزو کوبل داوری یکی از مسابقات نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا بود. مصاف ذوب‌آهن و الاتحاد عربستان که در تاریخ ۲۳ آبان برگزار شد و در نهایت حریف عربستانی در دور یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۴ بر ۳ نماینده کشورمان را در کشور ثالث شکست داد!مسابقه آخر؛ باز هم باخت!در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو تیم کشورمان بار دیگر احمد فیصل العلی را در کوبل داوری می‌دید. دیداری که البته ما با نتیجه ۲ بر یک مغلوب کره جنوبی شدیم و در نهایت نتوانستیم از دور اول به مرحله بالاتر راه یافته و حذف شدیم!داور بدقدم!احمد فیصل العلی از مجموع ۵ دیداری که در گروه داوری برای تیم‌های مختلف کشورمان در رده باشگاهی، پایه و ملی حضور داشته، ما فقط در یک دیدار به عنوان تیم برنده زمین را ترک کرده‌ایم، بازی تراکتور. او در این ۵ بازی در ۲ دیدار شاهد شکست و در ۲ بازی دیگر شاهد تساوی تیم‌های کشورمان بوده است و از این نظر داور بدقدمی برای ما لقب گرفته است!


بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

سرگرمی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون