لابی صهیونیستی با حمایت از ترامپ استیضاح او را به تعویق انداخته است

لابی صهیونیستی با حمایت از ترامپ استیضاح او را به تعویق انداخته است

نمایون – نمایی متفاوت از لابی صهیونیستی با حمایت از ترامپ استیضاح او را به تعویق انداخته است

جمله رنگی روز:
مکث کن، نفس بکش، اگر باید گریه کنی اینکارو بکن، ولی هیچ وقت نا امید نشو و به راهت ادامه بده.

لابی صهیونیستی با حمایت از ترامپ استیضاح او را به تعویق انداخته است
حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگویی درباره کندی روند استیضاح ترامپ، اظهار کرد: با توجه به اینکه مجلس نمایندگان آمریکا به خصوص نانسی پلوسی به دنبال استیضاح ترامپ هستند می توان احتمال تحقق این امر را قوی دانست.
او افزود:لابی صهیونیستی در سیاست‌های آمریکا تاثیر زیادی دارد، بر همین اساس هم می توان گفت که رییس جمهور آمریکا هم به لابی های سران این رژیم متوصل شده و در نتیجه مسئله استیضاح ترامپ برای مدتی به تعویق افتاده است.
هانی زاده ادامه داد:صحت این موضوع که نمایندگان عضو حزب دموکرات به صورت جدی استیضاح ترامپ را دنبال می کنند یا خیر، هنوز مشخص نیست. به نظر می‌رسد که رئیس جمهور آمریکا بازیگر بسیار ماهری است که توانسته قانون را دور زده و شرایطی را فراهم کند تا لابی صهیونیستی با تاثیر گذاری روی مجلس نمایندگان این کشور ، مسئله استیضاح او را مسکوت بگذارد، اما با تمام این تفاسیر باز هم پرونده همچنان باز خواهد بود.
کارشناس مسائل بین الملل خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت ترامپ پایدار نیست و احتمال دارد تا انتخابات ۲۰۲۰ پرونده او مطرح و در نهایت استیضاح شود. در واقع این پرونده به گونه است که امکان استیضاح و برکناری رییس جمهور آمریکا را ممکن می سازدبا این حال رایزنی‌هایی در حال انجام است تا خود ترامپ استعفا داده و از این مسند کنار برود تا هزینه های احتمالی را کاهش بدهد.
او ادامه داد: طبق قانون ایالات متحده آمریکا  اگر رئیس جمهوری استعفا دهد از مزایای ریاست جمهوری تا پایان عمر برخوردار خواهد بود، ولی اگر استیضاح شود از این مزایا بهره ای نخواهد برد. در حال حاضر این موضوع در دست رایزنی است که آیا ترامپ حاضر به استعفا است یا استیضاح ؟
هانی زاده تصریح کرد: وزارت خارجه آمریکا و پنتاگون اسنادی در اختیار دارند که به عقیده آنها می‌تواند منجر به برکناری ترامپ شود، ولی از آنجایی که وزیر دفاع و وزیر خارجه واشنگتن از نزدیکان ترامپ هستند، حاضر به ارائه مدارک و اسناد مربوط به تخلفات این فرد نیستند.

نشریه پولیتیکو به نقل از منابع (آگاه) اعلام کرد نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و دیگر سران دموکرات این مجلس رای گیری مجلس نمایندگان در خصوص مجاز بودن استیضاح رئیس جمهور آمریکا را به تعویق انداختند.
پلوسی در این باره گفت در این زمان، رای گیری در صحن مجلس نمایندگان در خصوص استیضاح ترامپ ضرورتی ندارد.
در خبری دیگر؛ وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد نمی‌تواند «در این زمان» با درخواست‌های مجلس نمایندگان درباره ارائه اسناد مرتبط با موضوع استیضاح ترامپ همکاری کند.


بیشتر بخوانید:

هپاتیت حاد چیست و چه علائمی دارد؟

تاثیر ریلکسیشن بر افراد مضطرب

ترکیه  آمریکا را با «چشمه صلح» تهدید کرد

امنیت زائران از محورهای مواصلاتی تا مقصد زائران برقرار است

اسفناج را با ماست بخوریم یا نه؟

 

اخبار
گوگل
منبع:
باشگاه خبرنگاران جوان

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون