کالدرون ؛ شاید مثل آری هان شاید مثل برانکو ؛ در انتظار انتقادات کالدرون

کالدرون ؛ شاید مثل آری هان شاید مثل برانکو ؛ در انتظار انتقادات کالدرون

نمایون – نمایی متفاوت از کالدرون ؛ شاید مثل آری هان شاید مثل برانکو ؛ در انتظار انتقادات کالدرون

جمله رنگی امروز:
یا تو دنیا رو بساز یا دنیا تو رو می‌سازهگابریل کالدرون آخرین مربی خارجی است که ایران را ترک کرده و احتمالا که نه قطعا از اتفاقاتی که برایش رخ داده انتقاد خواهد کرد.
خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : وحید امیری که با ضربه سر دروازه نساجی را باز کرد، آرامش به اردوی شاگردان گابریل کالدرون بازگشت. آن‌ها در آستانه چهاردهمین برد فصل بودند که محسن ربیع خواه از زمین اخراج شد و دوباره تکاپو، سرمربی آرژانتینی را فرا گرفت. باوجود این که تیمش در دقایق پایانی متزلزل بود اما در لحظه سوت پایان، اسکوربورد پیروزی قرمزهای تهران را نشان می‌داد. پس، کالدرون با همان چهره که یک مرد جنگجو را نشان می‌داد، به سمت سکوها رفت و این پیروزی را جشن گرفت. هرچند که با کمی دقت، می‌شد فهمید که رفتارش یک «خداحافظی» را مخابره می‌کرد؛ یک خداحافظی همیشگی.حالا که او رفته و دعوای منتقدان و هواخواهنش نیز فروکش کرده، منطقی‌تر می‌توان عملکردش را بررسی کرد. کالدرون در حالی ایران را به مقصد بوینس آیرس ترک کرد، که موج جدایی خارجی ها، سبب شده تا مدیران پرسپولیس این اتفاق را اجتناب ناپذیر بدانند اما نمی‌توان از قصور آن‌ها در عدم پرداخت مطالبات کالدرون که باعث شد او نامه درخواست های جدید را مطرح کند، چشم پوشی کرد. پرسپولیسی‌ها در حالی گابریل کالدرون را به خدمت گرفتند که پیش از او، خریدهای خود را انجام داده بودند و پس از حضور وی نیز نتوانستند خارجی مدنظرش را به خدمت بگیرند. قرار بود قسط اولش در لحظه امضای قرارداد پرداخت شود و قسط دوم در پایان نیم فصل اما ایرج عرب و محمدحسن انصاری‌فرد از انجام این کار، عاجز ماندند.گابریل کالدرون ۵۹ ساله در حالی لیگ نوزدهم را برای همیشه ترک کرد که تیمش شرایط خوبی برای کسب حداقل یک قهرمانی داشت؛ صدرنشینی در لیگ برتر و حضور در نیمه نهایی جام حذفی. همچنین کار در پرسپولیس، موقعیت ویژه ای برای این مربی کهنه‌کار بود که شکست های اخیرش را جبران کند و نقطه عطفی در رزومه اش رقم بزند اما کفه ترازو آن‌قدر به سمت مشکلات پایین رفت که او درخواست هایی را مطرح کند که گویی برای «نه شنیدن» بودند. از جمله آن ها می‌توان به برکناری مدیرعامل اشاره کرد.شاید امروز نتوان درباره این مربی قضاوت درستی انجام داد. اگر از نظرفنی هم بتوان وی را بررسی کرد، از نظر اخلاقی باید او را به زمان سپرد و البته شرایط و صحبت های این مدت را جایی آرشیو کرد تا بعدا به قضاوت کالدرون و پروژه نیمه تمامش در پرسپولیس پرداخت.او آخرین کسی است که ایران را ترک کرده و بعید نیست تا چند وقت آخرین مربی خارجی تیم پرسپولیس هم بماند. شاید دست تقدیر، او را مثل برانکو ایوانکوویچ به ایران بازگرداند و شاید مثل آری‌هان، این جدایی همیشگی باشد. اما هر اتفاقی که رقم بخورد، پرسپولیسی ها نباید فراموش کنند که گابریل کالدرون ناخدایی بود که در دوران پسا برانکو، آن ها را صدرنشین نگه داشت و مثل پروفسور، پرسپولیس را در رده اول، به مربی بعدی تحویل داد.


بیشتر بخوانید:

آموزشی/اخبار/سرگرمی/سلامتی و زیبایی/علمی و دانستنی/سبک زندگی/تکنولوژی/فرهنگ و هنر/گردشگری/مذهبی/ورزشی/صوتی و تصویری/نمایون/کسب و کار

سرگرمی
گوگل
منبع:
namayoon.com

نمایون

آنقدر زمین خورده ام که بدانم برای برخواستن از زمین نه دستی از برون بلکه همتی از دورن لازم است...

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 17 =

مجله تفریحی و سرگرمی نمایون